Cildi Olduğundan Yaşlı Gösteren 10 Makyaj Hatası

0
203

http://g-ecx.images-amazon.com

Ünlü makyaj uzmanlarının sıkça uygulanan makyaj hataları ve çözümleri üzerine verdikleri bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Bu önerileri uyguladığınız takdirde cildi olduğundan yaşlı gösteren hatalardan kaçınmış olacaksınız.

Buyrun :

masl01_foundation.jpg

Kalın sürülen fondöten :

Makyaj uzmanı Chrisanne Davis, ağır makyajın, cildi olduğundan daha yaşlı gösterdiğini vurguluyor. Bu sebeple, yoğun uygulanan fondötenden kaçınmalısınız. Şeffaf ya da hafif renkli krem fondötenleri tercih edin. Uyguladıktan sonra, nemli bir makyaj süngeriyle fazlalıkları emmesi için bastırın.

masl02_base.jpg

Daha açık ton fondöten :

Cildinizin doğal renginden daha açık tonda fondöten kullanmanız cildinizi daha yaşlı gösterir. Makyaj uzmanı Sandy Linter’ e göre cildiniz “ivory” diye tabir edilen fildişi renginde olsa bile, fondöten seçiminde biraz daha sıcak bir renk seçimi yapmalısınız.

masl03_undereye.jpg

Yoğun uygulanan göz altı kapatıcıları :

Göz altı derisi yaşlandıkça zamanla incelir. Bu yüzden göz altı derisi hassastır. Yoğun uygulanan göz altı kapatıcılarından (concealer) uzak durmalısınız. Hafif olarak ve bir fırça yardımı ile uygulamanız gerekir.  “Fırça ile uygulamak renklerin daha eşit dağılmasını sağlar.” diye bahsediyor Sandy Linter. Aynı zamanda, sadece göz altındaki koyu bölgelere uygulamanız gerektiğini unutmayın.

masl04_powder.jpg

Tüm cilde uygulanan pudra :

Pudra, burun ve çene bölgesindeki parlamaları önlemek için oldukça etkilidir. Fakat, yüzün diğer bölgelerine uygularsanız, cildinizi olduğundan daha kırışık ve kuru gösterecektir.

masl05_blush.jpg

Elmacık kemiklerine uygulanan allık :

Sarkan bir cilde zemin hazırlar. Bunun yerine, allığı buruna çok yakın olmayacak şekilde fırça ile yukarı doğru ve geniş bir biçimde yayarak sürmek gerekir.

masl10_lipstick.jpg

Parlak renkli rujlar :
Parlak renkler, koyu tonlar ve metalik rujlar ince dudaklar için oldukça ağırdır. Bunun yerine, daha silik bir pembe tonu tercih edin.

masl08_mascara.jpg

Alt kirpiklere uygulanan maskara :

Alt kirpiklere maskara uygulamak, göz altı kırışıklıklarını ve koyu halkaları vurgular. Üst kirpiklerinizebulabildiğiniz en siyah maskarayı uygulayın. Böylece, gözlerinizdeki ak renk daha belirgin olacaktır. Aynı zamanda kat kat sürülen maskaralardan da kaçınmış olacaksınız. Son olarak da kirpik kıvırıcınızı unutmayın. Bu konuda Davis, kirpikleri kıvırmanın gözleri daha iri ve genç gösterdiğini söylüyor.

masl06_liner.jpg

Alt kirpiklere uygulanan eyeliner :

Alt kirpiklere uygulanan eyeliner gözlerinizin dahaufak görünmesine ve göz altı koyu halkalarına neden olur.  Göz kapaklarına, gözün dış köşesine inildikçe kalınlaşan bir çizgi halinde uygulamalısınız.

masl11_glitter.jpg

Parıltılı köşeler : 

Biraz parıltı, göz makyajının sadeliğini giderir fakat, gözün dış köşelerine uygulanan parıltılı farlar ince çizgileri belirginleştirir. Parılıtıyı göz kapaklarınızın orta kısımları, gözün iç köşeleri ve kaş kemiklerine uygulamakla sınırlayın.

masl09_lips.jpg

Solgun dudak çerçevesi :

Dudak çizgileriniz yaşlandıkça doğal rengini kaybeder ve solgun bir hal alır. Bu yüzden “clear” diye tabir edilen düzeltici dudak kalemi kullanmanız yerinde olacaktır.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here