Cildiniz Kurumasın

0
219

Kış, cildinizi kurutabilir. Cildinizin kurumasını istemiyorsanız ona özen gösterin. İşte bu önerilere dikkat :

Güneş Kremi Kullanın

Eğer kış boyunca dışarıda fazla zaman geçirecekseniz, yüzünüzü mutlaka güneş kremi ile koruma altına almalısınız. 15 faktör ya da üstü sizi zararlı güneş ışınları ve potansiyel kırışıklıklara karşı korur. Şapkanızı ve güneş gözlüğünüzü de unutmayın. Cildinizin kışın da güneşten korunmaya ihtiyacı vardır. 

Yüzünüzü Temizleyin

Yüzünüzü temizleyici ürünlerle yıkamak, nemlendirmek kadar önemlidir. Fakat doğru ürünleri kullandığınıza emin olun. Çünkü bazı temizleyiciler cildinizdeki doğal neme zarar verir. Cildinizi besleyen temizleyici krem ya da temizleme sütü tercih edin. (Olay Total Effects 2-in-1 Anti-Aging Nourishing Cream Cleanser kullanabilirsiniz). Ve yüzünüzü yıkarken ılık su kullanın.

Bol Su İçin

Cildinizi susuz bırakmayın. Su içmenin kırışıklıkları azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmış olmasa da, su içmek cildinizdeki kan akışını artırarak cildinizin daha iyi görünmesini sağlar. Günde en az 8 bardak su içmeyi unutmayın.

Evinizdeki Havayı Nemlendirin

Cilt kuruluğunun tek suçlusu dışarıdaki hava değildir. Evinizdeki kuru hava da cildinizi kurutabilir. Yatak odanızda bir hava nemlendirici bulundurmanız gece siz uyurken cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here