Cildinizi Kışa Nasıl Hazırlarsınız?

0
240

Yaklaşan soğuk aylar için cildimizi şimdiden hazırlamaya başlamamız gerekiyor. Peki ne yapmalı?

Nemlendiricinizin Formülünü Değiştirin

Cildinizi kışa hazırlamak için kullandığınız nemlendirici ürünleri, daha yoğun formüllü olanlar ile değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Hafif losyonlar yaz ayları için iyi bir tercihtir fakat kışın cildinizin korunabilmesi için yoğun kremlere ihtiyacı vardır.

Cildinizi Nemli Tutun

Bildiğiniz gibi kuru ve çatlamış bir cilt, cildinize yeterli özeni göstermediğiniz takdirde kış mevsiminin acı bir sonucu olabiliyor. Bu nedenle kışa hazırlanırken de, kış boyunca da cildinizi nemlendirmeyi sakın unutmayın.

Banyo Sürenizi Kısaltın

Biliyorum uzun sıcak banyolar çok rahatlatıcı. Fakat cildimiz için zararlı olduğu gerçeğini de göz ardı edemeyiz. Cildinizin kurumasına ve hatta tahriş olmasına neden olur. Bu nedenle banyo sürenizi kısaltmaya başlasanız çok iyi olur.

Hassas Noktalara Odaklanın

Cildinizi kış koşullarına hazırlamak için hassas noktalara daha fazla özen göstermelisiniz. Ellerimiz ve dudaklarımız en göz önünde tutulması gereken bölgelerdir. Çatlaklara karşı dudaklarınız için yoğun nemlendiricili bir lip balm kullanmayı ve ellerinizi düzenli şekilde nemlendirmeyi unutmayın.

Peeling

Fark ettiyseniz şu havalarda cildiniz pul pul dökülmeye başladı. Kendimden yola çıkarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Cildinizi bu pul pul görünümden, dolayısı ile ölü derilerden arındırmak için peeling yapmaya ihtiyacınız var. Peeling işlemi sadece ölü derileri temizlemek için değil, ayrıca nemlendiricinin cilt tarafından daha fazla emilmesini sağlamak için de gereklidir. Cildinizi kışa hazırlamak için ölü derilerden arındırmayı sakın unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.