Çillerinizden Şikayetçiyseniz

0
255

Çiller, güneşin neden olduğu lekelerdir. Bazı koyu tenli insanlarda da çil bulunabilir ama açık tenliler de daha sık görülür. Çillerinizi hafifletmek ve onlardan kurtulmak için izleyebileceğiniz bir kaç yol işte :

1. Güneş kremi kullanmayı hayatınızın rutin bir parçası haline getirin. Her gün uygulayın. Çillerinizin çoğalmasını istemiyorsanız buna dikkat edin.Geniş spektrumlu bir güneş kremi sürün. Güneş kremleri bütün gün etkisini sürdürmez, gün boyunca en az bir kez yeniden uygulamak akıllıca olur.

2. Haftada bir ya da iki kez peeling yapın. Böylece cildinizdeki ölü ve güneşin zarar vermiş olduğu hücrelerden arınırsınız. Yenilenen cildiniz hala çilli olsa bile daha hafif görünümde olacaktır.

3. Aydınlatıcı bir krem ya da losyon kullanın. Bu ürünler koyu lekeleri hafifletmeye yarar.

4. Çilleriniz için bir C vitamini serumu uygulayın. C vitamininin, koyu lekeler üzerinde aydınlatma  etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

5. Dermatolog ile görüşün.  Size uygun bir reçete hazırlayacaktır.

6. Çilleriniz için evde doğal formüller uygulayabilirsiniz. Limon suyu, bal, domates suyu ve soğan  çilleri hafifletmek için gösterilen birkaç kaynak. Çillerinize uygulayıp biraz bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

Kaynak

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here