Cilt Bakım Ürünlerinden Daha Etkili Sonuç Alın !

2
335

Cilt bakım ürünlerinin cildiniz tarafından daha fazla emilmesini sağlamak ve daha etkili sonuçlar almak için işte size bir kaç ipucu :

1. Ölü Derilerden Kurtulun. Cildinizdeki ölü derileri birer bariyer olarak düşünün. Önce onlardan kurtulmalısınız.  Önerilen ürünler : Neutrogena Deep Clean Facial Cleanser,  Clinique 7 Day Scrub Cream Rinse-Off Formula.

2. Yeni yıkanmış bir cilde uygulayın. Çünkü nemli cilt tıpkı bir sünger gibi emicidir. (Islak değil, nemli cilt). Bu kural, hemen her ürün, hatta retinoidler için de geçerlidir. Tek istisna mineral bazlı güneş kremleridir. Bu kremler emilmez, cildin üzerini kaplayıp güneş ışınlarını yansıtmak için tasarlanmıştır.

3. Soğuk yerine ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Suyun sıcaklığını artırmak gözeneklerin açılmasını sağlar. Böylece uyguladığınız ürün daha iyi emilir.

4. Retinoid içeren ürünleri gece kullanın. Çünkü karanlıkta daha iyi etki ederler.

5. Serum kullanın. Daha etkili bir koku istediğinizde parfüm alıyorsunuz. Aynı şekilde cilt ürünlerinde en etkili sonucu serumlardan alırsınız. Bu yüzden serumları tercih edin. Serumlar hızlı ve etkili bir şekilde nüfuz eder.

Kaynak

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here