Cilt Maskeleri

2
274

Bal Maskesiyle Cildinizi Besleyin

Bal maskesi hazırlamak için; iki çorba kaşığı arpa unu, iki çorba kaşığı süzme bal ve bir yumurtanın akına ihtiyacınız var. Bu malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra, önce sıcak suyla, ardından soğuk suyla yüzünüzü yıkayıp maskeyi temizlemelisiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra, cilt kaslarınızın güçlenip, gergin bir görünüm aldığını göreceksiniz. Ayrıca unutmamalısınız ki, bal vücudumuzun sağlığında ne kadar etkense, cildimizin beslenmesinde de o derece etkilidir.

Bal Maskesi İçin Bir Başka Alternatif Daha

Hiçbir karışıma dahil etmeden, iyi cins bir balın kendisini de maske olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey balı biraz sulandırmak, sonrasında yüzünüze uygulamak. Yine 20 dakika kadar maskeyi yüzünüzde beklettikten sonra, ılık gül suyuna batıracağınız bir pamuk parçası yardımıyla yüzünüzü sildiğinizde cildinizdeki canlılığı fark edeceksiniz.

Pul Pul Olan Ciltler İçin Ceviz Maskesi

Yeteri kadar cevizi bir havan yardımı ile toz haline getirin. Bir kaşık portakal suyu, dört kaşık süt ve bir kaşık baldan oluşan karışımın içerisine cevizleri ilave edin. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra hafif masajlar yaparak, 10 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile cildinizi temizleyin. Bu maske uygulamasından sonra pul pul olan cildiniz daha sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Siyah Noktalar İçin Ne Yapmalıyım?

Cevap: Ben haftada 1 kez, bir kase yoğurt ile 1 limonun suyunu karıştırarak elde ettiğim maskeyi kullanıyorum. 15 dakika kadar yüzümde tuttuktan sonra ılık suyla temizliyorum. Ve gerçekten yüzümü hem arındırıp, ferahlatıyor, hem de siyah noktalarımdan kurtulmamı sağlıyor. Yalnız her maske uygulamasında olduğu gibi göz ve çevrenize dikkat etmelisiniz. Bir şey daha eklemeliyim; bu maskeyi uyguladıktan sonra, özellikle hassas bir cilde sahipseniz, yüzünüzde hafif kızarıklıklar oluşuyor. Fakat telaşlanmanıza gerek yok, çünkü bir 5 dk. içerisinde kayboluyorlar.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba İrem,
    Evet cildindeki siyah noktaların bir kısmını temizliyor. Düzenli olarak kullanırsan sonucunu alırsın :)
    İyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here