Cilt Temizliği Nasıl Olmalı ?

0
107

cilttemizligi.jpg

Cildiniz toz, ter, makyaj derken birçok etkenden dolayı kirlenir. Bu nedenle de, siyah nokta ve sivilce oluşumu hızlanır. Cilt temizliğinize göstereceğiniz özen bu noktada önemini hissettiriyor. Peki cilt temizliği nasıl olmalı ? Sadece su ve sabun yeterli değildir.

İşte doğru cilt temizliği için öneriler :

  • Temizleme sütleri, cildinizi kirden, makyajdan temizlemek için yerinde bir seçimdir. Temizleme sütlerini ister hazır olarak kullanabilir, isterseniz de basit karışımlarla evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Temizleme sütünü, alın ve kaşlarınız dahil olmak üzere tüm yüzünüze uygulamalısınız. Böylece, o bölgelerdeki yağlanma ve kepeklenmenin de önüne geçmiş olursunuz. Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise, göz çevresine temizleme sütünü hafif hareketlerle uygulamanızdır. Çünkü, göz çevresi hassastır.
  • Temizleme sütüyle cildinizi temizledikten sonra, tonik uygulamanız etkili olacaktır. Cildinizi temizlerken açılan gözeneklerin sıkılaşmasını sağlarsınız. Tonik uygulaması için de hazır ya da ev yapımı tonikleri kullanmanız mümkün. Cilt temizleme işlemleriniz için sentetik yerine, cildi eşit oranda ve daha iyi temizlediği için doğal pamuğu tercih etmeniz daha etkili olacaktır.
  • Cildinizi ölü deri ve hücrelerden arındırmak için, haftada bir kez peeling uygulayın. Peeling işlemi sırasında cildinizi tahriş edecek sert hareketlerden uzak durmalısınız. Basit bir peeling uygulamasını bu yazımda bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here