Ciltte Yaşlanmaya Neden Olan 5 Hata !

0
199

Kimyasal Yüklü Cilt Bakım Ürünleri Kullanmak

Kimyasal koruyucular içeren cilt bakım ürünleri cildinize yarardan çok zarar verebilir. Kimyasallar cildinizin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilir.

Sık Sık Peeling Yapmak

Haftada iki kere peeling uygulamasını çoğu insanın cildi tolere edebilir. Hassas cilde sahip olanlar ise haftada sadece bir kere peeling yapmalıdır. Peeling uygulamasını sık yapmak cildinizde tahrişe ve inflamasyona neden olur. Uzun vadeli inflamasyon, deri hasarı ve erken yaşlanmaya neden olabilir.

Güneş Kremi Kullanmamak

Neredeyse her cilt bakım uzmanı bunu söylüyor : güneş kremi kullanın ! Ve gün içerisinde yenilemeyi unutmayın. Genlerinizi kontrol edemezsiniz ama dış etkenleri engelleyebilirsiniz. UV ışınları kırışıklıklara neden olabilir.

Cildinize Kaba Davranmak

Göz kalemi sürerken göz kapağınızı çekiştirmeyin, bu erken kırışıklık ve sarkma nedeni olabilir. Bunu önlemek için kalem yerine jel eye liner kullanmayı deneyin. Yüzünüzü yıkarken ve makyajınızı çıkarırken de cildinize nazik davranın.

Sigara Kullanmak

Sigara içmeyin. Bu sizi hiç çekici yapmamakla birlikte cildinize de ciddi derecede zarar veriyor. Sigara sadece akciğerler için zararlı değil aynı zamanda cildinizin erken yaşlanmasına da neden olan kötü bir alışkanlık. Sigaradan kurtulun.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here