Çocuklar İçin 3 Eğlenceli Ponpon Projesi!

0
1612

Merhaba,

Hep moda, makyaj, ünlüler ne giymiş, hangi marka nasıl bir lookbook hazırlamış diye yazmak olmaz. Biraz da çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirmek, onlara kendi eliyle oyuncak hazırlayıp mutlu etmek isteyen annelere fikirler verelim değil mi :) Çocuklarınıza ponpondan yapabileceğiniz üç ayrı kendin yap projesini bir araya getirdim.

Ponpon Periler

ponpondan-peri-yapimi

Kız çocukları için rengarenk yün ipler kullanarak, harika peri oyuncakları yapmaya ne dersiniz? Evet onlara ponpondan etekleri, keçeden kanatları olan bu sevimli perileri kolayca yapabilirsiniz :) İhtiyacınız olan ahşap bebek büstü, boya, kanatları için keçe, biraz yapıştırıcı ve birkaç renk yün ip. İsterseniz tek renk de kullanabilirsiniz ama bu haliyle çok güzel görünüyorlar :) Evde arta kalan yün ipleriniz varsa ve ne yapacağınızı bir türlü bilemiyorsanız işte size değerlendirmenin harika bir yolu! Yapımı için burayı inceleyebilirsiniz.

Ponpondan Hayaletler

ponpondan-hayalet-yapimi

Yün iplerden yapabileceğiniz, çocuklarınızın bayılacağı bir diğer oyuncak ise ponpondan hayalet :) Bunun için ise siyah ve beyaz olarak iki farklı renkte yün ipe ihtiyacınız var. Siyah olanı ile hayaletin gözlerini ve ağzını yapabilmek için gerekli. İlk bakışta zor gibi görünebilir ama değil. Burada yapım aşamaları fotoğraflarla anlatılmış.

Ponponlu Balonlar

ponponlu-balon-yapimi

Diğer kendin yap projelerinden farklı olarak ponponlu balon yapmak için yün ipe ihtiyacınız yok. Hazır satılan, minik ponponlar işinizi görecektir. Hem yapması çok kolay, hem de çocukların çok seveceğinden eminim :) Yapmanız gereken aldığınız hazır ponponları, şişirdiğiniz balonların üzerine yapıştırmak. Hepsi bu :) Çocuklarınızın doğum günü partileri için de bu balonları hazırlayabilirsiniz, harika bir görünüm oluşturacaktır. Buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here