Daha Fazla Su İçmenizi Sağlayacak 7 Öneri

0
321

Vücudunuzdaki su oranını yüksek tutmak toksinleri atmanıza ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yeteri kadar su içmek bedensel işlevlerinizin sorunsuz ve düzgün yerine getirilmesini sağlar. Ancak eğer benim gibi sudan sıkılıyorsanız aklınız hemen kahvelere, çaylara ya da kolalara gidiyorsa, su alımınızı arttırmak aslında o kadarda kolay değil. İşte size daha fazla su içmenizi sağlayacak bazı öneriler;

1. Suyunuzu Daha Ulaşılabilir Yapın

Eğer dolabı açtığınızda ilk göreceğiniz şeyler kola ve işlenmiş meyve suyu gibi şeylerse su içme oranınızı arttırmak biraz zor olabilir. İlk olarak bu tür içcekleri göz önünden kaldırıp görünmesi ve alınması zor yerlere koyun hatta hiç evde tutmasanız daha iyi olur :) Evde sürekli temiz içme suyu ya da bir su filtresi bulundurun. Yaz günleri içinde sürekli soguk suyunuz olsun ;)

2. Suyunuza Taze Meyveler Ekleyin

Suyunuza biraz tat katmak için taze meyveler kullanaiblirsiniz! Çilek, limon, portakal, böğürtlen ya da salatalık iyi seçimler olacaktır. Doğrayıp suyunuzun içine atın hepsi bu. Ayrıca masanızda duran güzel bir görüntü olacak hemde suyunuza ekstra vitamin ve besinler eklemiş olacaksınız

3. Dolabınızda Yolluk Su Bulundurun

Eğer günlük hayatınız çok yoğunsa su içmeyi unutmanız çok doğal. Bu sorunu çözmek için dolabınızda sürekli bir pet şişe su bulundurmanız. Çıkarken yanıza alacağınız bu su sürekli el altında olacağı için araba kullanırken, sıra beklerken, markete giderken içebilirsiniz.

4. Hepsini Birden İçmeyin

Gün içinde size yetecek kadar su içmenin sırrı susayana kadar beklememektir. Gün içine yayarak azar azar içeceğiniz su susamanızı engeller böylece birden çok fazla su içip kendinizi şişirmemiş olursunuz.

5. Su Bakımından Zengin Yiyecekler Tüketin

Size biraz bonus sıvı kazanmanın sisni bir yolu su zengini yiyecekler tüketmeniz yaz için karpuz çok uygun, domates, salatalık ya da çilek. Bu yiyecekler içlerinde çok fazla su barındırıyor. Ekstra su almak için gayet lezzetli bir yol.

6. Her Öğünden Önce Bir Bardak Su İçin

Her öğünden önce bir bardak su içmenin sizin için birden fazla fadyası var. İlk olarak gün içine yayılmış olarak fazladan 700 ml su içmiş olacaksınız. İkinci olarak, sindirim sisteminize büyük bir yardımda bulanacaksınız ve son olarakta fazla yemek yemenizi engelleyecek.

7.  Su İstasyonları Kurun

Bu size biraz garip gelebilir ama aslında düşündüğünüzde çok mantıklı çalışırken kalkıp su almak pekte yapılan birşey değil bu yüzden masanızda bir sürahi ya da büyük bir pet şişede su bulundurmanız iyi olacaktır. Evde de, yatak odanızda tutarsanız gece susadığınızda tembellik edip su almaya kalkmak istemediğinizde susuz kalmazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here