Daha İnce Görünmenin 6 Yolu

2
306

Daha ince ve uzun görünmek istiyorsunuz, peki bunun için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? İşte size faydalı olabilecek birkaç fikir;

Dik Duruş

Her şeyden önce duruşunuz çok önemli. Vücudunuz dik bir şekilde yürümeniz/oturmanız hem sizi daha ince ve uzun gösterir, hem de kendinizden emin görünürsünüz. İyi bir duruş basittir; göbeğinizi gergin, omuzlarınızı geriye doğru ve çenenizi ileriye doğru tutun. Ayrıca bu duruş sayesinde daha kolay nefes aldığınızı da fark edeceksiniz.

Üzerinize Oturan Kıyafetleri Giyin

Eğer ince görünmek istiyorsanız, kıyafet seçiminize dikkat etmelisiniz. Mesela üzerinize tam oturan kıyafetleri tercih edin, çünkü olması gerekenden daha dar giyilen bir pantolon ile “muffin top” görüntüsü kaçınılmaz olacaktır :) Unutmayın; gereğinden fazla dar kıyafetler giyerek kendinizi ince gösteremezsiniz, aksine vücudunuzdaki kusurları ön plana çıkarırsınız.

Yatay Çizgilerden Uzak Durun

Yatay çizgiler ince görünümünüzü sabote edebilir. Biliyorum çizgileri seviyorsunuz, fakat onları ya vücudunuzun üst kısmında kullanın ya da dikey çizgileri tercih edin.

Koyu Renkler

Siyah başta olmak üzere koyu renkler vücudunuzu daha ince gösterir. Tam tersi de mümkün; dikkat çekmek istediğiniz bölgede açık renkler kullanabilirsiniz.

Büyük Desenlerden Kaçının

Floral, tropikal desenler bu sezon oldukça moda olabilir, fakat ince görünmek istiyorsanız desen boyutunu küçük tutmalısınız. Fazla büyük desenler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterecektir.

Topuklu Ayakkabı Giyin

İnce, aynı zamanda uzun görünmenin en güzel yolu olsa gerek; topuklu ayakkabı giymek. Ne kadar rahatsız hissetsek de :) Yüksek topuklar silüetinizi inceltmeye yardımcı olur. Aynı zamanda dik yürümenizi de sağlar.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.