Daha Parlak Gözler İçin Makyaj Hileleri

0
1142

daha-parlak-gozler-icin-makyaj-hileleri-nedir-2

Merhaba,

Makyaj rutininde gözler ayrı bir öneme sahip. Göz makyajında yapacağınız birkaç hile ile gözlerinizin olduğundan daha parlak ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Size birkaç makyaj önerisinde bulunmak isterim;

  • Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesi için yapabileceğiniz makyaj hilelerinden biri eyeliner renginizde değişiklik yapmaktır. Klasik siyah ve kahverengiyi bir yana bırakın ve lacivert rengi deneyin. Mavi, harika bir kontrast yaratarak göz akını daha parlak gösterir. Ayrıca birçok göz farıyla da kolayca kombinlenebilir.
  • Kapatıcının göz makyajında önemli bir yeri vardır. Gözlerinizin altında bulunan ve rakun gibi hissetmenize neden olan koyu halkaları gizlemede etkilidir. Göz altındaki koyu halkaların görünümü hafiflediğinde gözlerinizin de daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz. Kapatıcının üzerine ayrıca biraz aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.
  • Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak bir diğer makyaj hilesi ise gözlerinizin altına beyaz yada ten rengi göz kalemi uygulamaktır. Gözlerinizi sadece daha parlak göstermekle kalmayacak, aynı zamanda daha iri görünmesini de sağlayacaktır.
  • Gözlerinize dikkat çekmek, onları daha parlak ve güzel göstermek istiyorsanız gözlerinizin iç köşesini aydınlatmayı deneyin. Bunun için aydınlatıcı yada açık renkli bir göz farı kullanabilirsiniz. Bu benim çoğunlukla uyguladığım bir makyaj tekniğidir :)
  • Son olarak bir makyaj hilesinden değil yapmanız gereken bir yaşam tarzı değişikliğinden bahsetmek istiyorum; yeterli uyuyun :) Uykunuzu tam alamadığınız zamanlarda bu durumu ilk olarak gözleriniz ele verir. Sağlıklı, parlak ve pırıl pırıl görünen gözler istiyorsanız uykusuz kalmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here