Dekoratif Bantlarla Yapabileceğiniz Kendin Yap Fikirleri

0
1237

Sizler için moda, güzellik, saç bakımı gibi konuların yanı sıra biraz da kendin yap projeleri gibi daha eğlenceli konularda yazılar eklemeye devam ediyorum :) Bugün dekoratif bantlardan bahsetmek istedim. Renk renk, desen desen satılan dekoratif bantları sadece hediye paketlemede mi kullanıyorsunuz? Peki ya ev dekorasyonunda kullanmaya ne dersiniz! Uygulayabileceğiniz birçok dekorasyon fikri var üstelik.

dekoratif-bantlarla-yapabileceginiz-kendin-yap-fikirleri

Mesela tavan vantilatörünü rengarenk bantlarla kaplayabilir, tıpkı bir gök kuşağı gibi görünmesini sağlayabilirsiniz :) Ne kadar da basit bir fikir değil mi? İşte bu kadar ufak projeler bile evinizin havasını değiştirmeye yetecektir!

dekoratif-bantlarla-yapabileceginiz-kendin-yap-fikirleri-2

Peki ya üzerinde çalıştığınız masayı renklendirmeye ne dersiniz? Bu rengarenk görüntünün çalışırken sizi daha fazla motive edeceğinden eminim :) Çocuklarınızın odası için de düşünebilirsiniz.

dekoratif-bantlarla-yapabileceginiz-kendin-yap-fikirleri-3

Dekoratif bantların biraz daha kalın olanlarını kullanarak merdivenlerinizi bile renklendirebilirsiniz. İster evinizdeki mobilyalarla uyumlu renkler kullanın, isterseniz de gök kuşağı renklerini.

dekoratif-bantlarla-yapabileceginiz-kendin-yap-fikirleri-4

Ne kadar kullanışlı olur bilmem ama evinizin duvarlarında da dekoratif bant kullanabilirsiniz. Boyamaktan daha hızlı ve pratik bir fikir. Ayrıca aradığı duvar kağıdını bulamayanlar için de alternatif olacaktır bence.

dekoratif-bantlarla-yapabileceginiz-kendin-yap-fikirleri-6

Çalışma odanız, çocuklarınızın odası hatta oturma odası için uygulayabileceğiniz bir fikir daha. Fotoğrafları çerçevelere hapsetmek yerine dekoratif bantlarla yapıştırabilir, rengarenk çerçeveler oluşturabilirsiniz!

dekoratif-bantlarla-yapabileceginiz-kendin-yap-fikirleri-5

Ve son bir fikir daha. Dekoratif bantlardan kolayca bayrak süslemeleri yapabilirsiniz. Çocuk odalarına dekor olarak yada yine çocuklarınızın doğum günü partilerinde, özel günlerde kullanılmak üzere hazırlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here