Deri Etek Nasıl Giyilir?

0
2824

Merhaba,

Öncelikle bayramınızı kutlarım :) Daha önce “nasıl giyilir” yazılarına ağırlık vereceğimden bahsetmiştim. Geçtiğimiz günlerde hazırladığım “Kot Gömlek Nasıl Giyilir” başlıklı yazımdan sonra sıraya deri eteği aldım. Bugün deri etek nasıl kombinlenir diye soranlar için birkaç kombin önerim olacak :)

Hadi başlayalım;

Baştan Aşağı Siyah

deri-etek-nasil-giyilir

Deri etek deyince bir çoğumuzun aklına ilk olarak siyah deri etek düşer. Klasik ve daha fazla kombinlenmeye açıktır çünkü. Siyah renk bir deri eteği kombinlemenin en kolay ve çarpıcı yollarından biri baştan aşağı siyah giyinmektir. Deri eteğinizi siyah parçalarla bir araya getirerek hem daha ince görünebilir, hem de biraz asi bir görünüm çizebilirsiniz. Mesela deri kalem eteği siyah bir crop top ile giyebilir, üzerine de siyah deri ceket alabilirsiniz.

Üzeri Yazılı T-Shirt ile

deri-etek-nasil-giyilir-2

Deri eteği kombinlemenin bir diğer kolay yolu, üzeri yazılı tişörtler. Özellikle beyaz üzerine siyah yazılı, mesaj veren tişörtler uzun zamandır pek moda. Tişörtünüzü dar kesim deri eteğinizin içine sokup, hafifçe dışarı çıkararak, casual bir kombin yaratabilirsiniz.

Kot Gömlek ile

deri-etek-nasil-giyilir-3

Deri eteğinizi gömleklerle de kombinleyebilirsiniz. Klasik bir beyaz gömlek yada desenli gömlekler ile olabileceği gibi, benim de beraber giymeyi en fazla sevdiğim kot gömlek de harika bir seçim olabilir. İster dar kesim bir deri etek olsun, isterse de kloş etek. Siyah deri etek ile kot gömleğin uyumunu göz ardı etmemelisiniz :)

Renkli Stiletto ile

deri-etek-nasil-giyilir-4

Deri eteğinizle siyah beyaz bir kombin hazırlayarak, altına bir çift kırmızı, elektrik mavisi gibi canlı renklerde stiletto ayakkabı giyebilir, kombininizi bu renk patlaması ile hareketlendirebilirsiniz. Bu ufak dokunuşlar, ofis gibi çok iddialı giyinemeyeceğiniz ortamlarda kurtarıcınız olabilir ve dikkatleri sade bir kombinle bile üzerinize çekmenizi sağlayabilir :)

Salaş Bir Kazak ile

deri-etek-nasil-giyilir-5

Deri eteğinizi kışın salaş bir kazak ile kombinleyebilirsiniz. Deri eteğinizin altına giyeceğiniz külotlu çorap yada diz üstünde biten çizmelerle kendinizi sıcak tutmanız mümkün. Eğer salaş kazaklar bana göre değil derseniz, üzerinize tam oturan kazakları da tercih edebilirsiniz.

Crop Top ile

deri-etek-nasil-giyilir-6

Midi, kloş model bir deri eteğiniz varsa, onu crop top yani kısa bir üst ile kombinlemeyi denemelisiniz. Eğer göbeğinizi açıkta bırakmak istemiyorsanız, yüksek bel eteğin hemen üzerinde biten kısa üstleri tercih edebilirsiniz. Baharda büstiyer tarzı crop top modellerini giyebileceğiniz gibi, kışın ise kısa kazaklarla kombininizi oluşturabilirsiniz. Sadece midi eteklerde değil, daha kısa yada kalem etek gibi dar kesim etek modellerinde de kısa üstleri kullanabilmeniz mümkün.

Metalik Renkler ile

deri-etek-nasil-giyilir-7

Deri etekler, metalik renklerle bir araya gelince ortaya çok hoş görünümler çıkabiliyor. Deri eteğinizin üzerine metalik renklerde bir kemer takabilir yada yine metalik renklerde bir üst tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.