Desenli Pantolonlar Nasıl Giyilir?

0
762

desenli-pantolon-nasil-giyilir

Desenli pantolonlar görünümünüze anında hareket katan, ama aynı zamanda kullanması biraz riskli parçalardır. Peki sezon modasında sağlam bir yere sahip olan desenli pantolonları en kolay, risksiz şekilde nasıl giyebilirsiniz? Birkaç öneri paylaşmak isterim;

  • Desenli pantolonları başarıyla kombinleyebilmenin yolu dengeyi sağlamaktan geçiyor. Bunu da kombinin geri kalanını daha sade tutarak yapabilirsiniz. Desenleri birlikte kullanmak da şık sonuçlar almanızı sağlayabilir ama burada en kolay yollarından bahsediyoruz. Eğer desenli bir skinny pantolon giyecekseniz üzerinize düz renk bol bir t-shirt yada bluz alabilirsiniz. Eğer bol bir pantolon giyecekseniz  üzerinize tam oturan bir t-shirt yada bluz tercih etmelisiniz.
  • Desenli pantolon seçiminde fiziğinizi göz önüne almalısınız. Eğer boyunuz yeterince uzun değilse olduğunuzdan daha kısa görünmemek için üzerinize oturan pantolonları tercih etmeniz gerekir. Bol, pijama tarzı pantolonlar uzun boylu kadınlarda daha iyi durur.
  • Eğer vücudunuzun alt kısmına yeterince güvenmiyorsanız, öyleyse desenli pantolon trendini daha az riskle uygulamak için tercihinizi küçük desenlerden ve nötr renklerden yana kullanın. Böylece bu bölgeyi iri desenlerle vurgulamak yerine kamufle edebilirsiniz.
  • Desenli pantolon seçimi yaparken bulunduğunuz sezonu dikkate almalısınız. Mesela ilkbahar yaz sezonunda desenli pantolon giymenin en şık yollarından biri rengarenk floral desenler. Tabi tercihinizi her sezon kullanılabilen siyah beyaz desenlerden yana da kullanabilirsiniz.

Siz desenli pantolonları nasıl giymeyi seviyorsunuz? Benimle paylaşın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here