Misafir Yazar: DIY T-Shirt Genişletme

1
2471

Evinizde küçülen, çeken, artık dar gelen ya da daha bol olmasını istediğiniz gömlekleriniz bluzlarınız varsa hemen dolaptan çıkarın. Genişletiyoruz! İstediğiniz kadar bollaştırıyoruz!

Malzemeler:

-Dar olduğunu düşündüğümüz bir bluz, t-shirt

-Makas

-İstediğiniz renk ve desende tül, dantel, kumaş

-İğne, iplik, metre

Öncelikle kollarını çıkarmakla işe başlıyoruz.

Daha sonra t-shirt’ü yan dikişlerinden kesip iki yanı açık bir hale getiriyoruz. Genişletmek için kumaşımızı bu kestiğimiz aralığa dikeceğiz.

İsterseniz yakasını da kesebilirsiniz. Ben başta yakasını çıkarmak istemedim daha derli toplu dursun diye, fakat dikme işlemi bitince yakayı çıkarırsam daha iyi olur dedim ve kestim :) en son fotoğrafta da görebilirsiniz.

Sonraki aşama olarak t-shirt’ün yanının boyunu ölçtüm. İstediğim genişlikte bu senenin modası mint rengi danteli t-shirt boyuna göre kesip t-shirt’ümün tersinden iğneledim.

Aşağıda görüldüğü gibi eğer tersten iğneleme yaparsanız makinada dikiş yapmanız daha kolay olur. İsterseniz teyellemeyi de tercih edebilirsiniz ama ben pek hoşlanmıyorum, iğnelemek hep daha kolay geliyor.

Dikiş makinanız yoksa elde sık dikiş yaparak da danteli t-shirt’e dikebilirsiniz bir şey fark etmez. Makina daha hızlı sonuç veriyor sadece :)

Son hali aşağıda gördüğünüz gibi. Artık bol ve rahat bluzlarınız hazır! :) Bikini üstlerine, yaz gecelerine tam uygun bir bluz oldu!

Güle güle giyin! :)

Pembe Ruj için yapmış olduğum bu DIY projesi dışındaki projelerime kendi blogum olan http://annebenmodaciolucam.blogspot.com/ adresinden de ulaşabilirsiniz. Kendi blogumda da zaman zaman gittiğim yerlerden, aldıklarımdan ve hoşuma gidenlerden bahsediyorum. Hepinizi beklerim! :)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here