Doğal Görünen Makyaj İçin İpuçları

5
619

Doğal görünen, neredeyse “sıfır makyaj” görünümüne sahip bir makyaj yapmak için hangi ürünleri tercih etmeli, nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazımın size yardımcı olacağını düşünüyorum. Hazırsanız başlıyoruz;

Renkli Nemlendirici

Doğal görünen bir makyaj için öncelikle doğal görünen bir cilde ihtiyacınız var. Bunun için fondöteninizi renkli nemlendirici ile değiştirin.

Kapatıcı

Eğer cildinizde lekeler ya da göz altınızda koyu halkalar varsa, bu noktaları kapatıcı ile gizlediğinizden emin olun. Kapatıcıyı azar azar uygulayın ki, kapanması için gereken uygun miktarı bulabilesiniz. Böylece gereğinden fazla kapatıcı sürmemiş, daha doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Kapatıcı uygulamanın “doğal” görünmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz ama emin olun ki o imrenerek baktığınız yüzlerden çoğunda kapatıcı var :)

Transparan Pudra

İsteğe bağlı olarak doğal görünümlü makyajınıza hafif bir şekilde uygulanmış transparan pudrayı dahil edebilirsiniz. Ya da olduğu gibi bırakın.

Doğal Görünen Göz Kapakları

Uygulayacağınız göz farı ten renginizden çok hafif koyu olmalı ve göz kapağınızın tüm yüzeyine uygulamalısınız. Ayrıca kaş kemiğinize ve gözlerinizin iç köşesine vurgulamak için hafif ışıltılı bir şampanya rengi uygulayabilirsiniz. Kaşlarınızı da bakımlı tutun, “doğal” görünecek diye bakımsız görünen kaşlarınızı sergilemeyin.

Dolgun Kirpikler

Sıra geldi kirpiklerimize. Maskara kullanmadan kirpiklerinizi dolgun gösterecek bir makyaj tekniği var; kirpiklerinizin arasındaki boşlukları eyeliner ile doldurun. Böylece bir başka eyeliner çizgisine ya da maskaraya ihtiyaç duymadan doğal ve dolgun görünen kirpikler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda gözlerinizi de belirginleştirirsiniz. Yine de maskara kullanmak isterseniz kahverengi olanını seçin.

Hafif Kızarmış Yanaklar

Pembe ya da şeftali tonlarında bir krem allığı elmacık kemiklerinize 3-4 nokta halinde uygulayın, dairesel hareketlerle şakaklarınıza doğru iyice dağıtın. Bu şekilde doğal görünümlü yanaklar elde edebilirsiniz. Bu maddeyi doğal görünen bir makyajın tamamlayıcısı olarak gösterebiliriz. Çünkü yanaklarımız doğal haliyle biraz da olsa kızarır. Eğer yanaklarınız için en doğal tonu bulabilmek istiyorsanız, spor yaptıktan sonra yüzünüzü inceleyin. Yüzünüz doğal haliyle en fazla ne kadar kızarabiliyor görebilirsiniz. Böylece bu renkten daha fazlasını uygulamamanız gerektiğini öğrenmiş olursunuz.

Renkli Lip Balm

Peki ya dudaklar? Dudaklarınıza doğal bir görünüm vermek içinse renkli lip balm kullanabilirsiniz. Nude görünümlü dudaklar da işinizi görür. Bu görünüm için en iyisi kremsi ya da yarı şeffaf rujlardır. Kontrolü ele alabilmeniz, fazla sürmekten kaçınabilmek için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Küçük bir uyarı; nude görünümlü dudaklar için asla teninizle aynı renkte bir ruj kullanmayın, aksi takdirde ruj değil de kapatıcı sürmüş gibi görünürsünüz :)

Sizin bildiğiniz doğal makyaj numaraları varsa paylaşın :)

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.