Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemleri

0
1737

kas-kalinlastirma

Merhaba,

İnce kaşlar bir dönem moda olmuş olabilir ama artık tam anlamıyla kalın ve dolgun kaşlara sahip olmak için yanıp tutuşuyoruz. Bana sorarsanız kaşlarınızın şeklini, kalınlığını modaya göre değil de size yakışana göre belirleyin :) Peki kaşlarınızı makyajla değil de doğal yollardan nasıl kalınlaştırabilirsiniz?

Sizinle hemen birkaç kaş kalınlaştırma yöntemini paylaşmak isterim;

Hint Yağı

hint-yagi

Bilinen eski bir yöntem ama işe yarar. Yapmanız gereken tek şey hint yağı ile kaşlarınıza nazikçe masaj yapmak. Bu kan akışını hızlandırır ve kaşlarınızın sağlıklı büyümesini teşvik eder. Bu yöntemi yatmadan önce uygulayıp tüm gece kaşlarınızda bekletin, ardından sabah durulayın. Marketlerin sağlık bölümünde bulabilirsiniz.

Soğan

sogan

Kulağa hiç hoş gelmeyebilir ama soğan suyu da kaşları kalınlaştırmak için etkili bir yöntemdir. İçerdiği kükürt sayesinde kaşların daha kalın ve dolgun olmasını sağlıyor. Küçük bir soğanı rendeleyin ve elde ettiğiniz suyu ile kaşlarınıza masaj yapın. Beş dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Eğer soğan suyu herhangi bir tahrişe neden olursa, bir daha kullanmayın.

Vazelin

vazelin

Vazelin, kaşlarınızı harika bir şekilde nemlendirir. Nemlendirilen bu bölgede daha kalın ve dolgun kaşlara sahip olmak kolaylaşır. Ekstra olarak vazelin kaşlarınızın dağılmasını engeller, hoş görünmesini sağlar. Çok az bir miktar yeterlidir, fazla uygularsanız yağlı ve parlak görünmesine neden olabilirsiniz.

Turuncu ve Sarı Renkli Yiyecekler

havuc

Turuncu ve sarı renkli yiyecekler A vitamini bakımından zengindir. Bu da saçınızın sağlıklı uzamasını sağlar. Ve tabi ki kaşlarınızın da. Beslenme programınıza turuncu ve sarı renkli sebze ve meyveleri dahil ederek hem sağlıklı beslenebilir, hem de kaşlarınızın kalın ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Dolmalık biber, havuç, kavun ve tatlı patates mükemmel seçimlerdir.

Yumurta Sarısı

yumurta

Yumurta sağlığınız için son derece önemlidir, peki aynı zamanda yumurta sarısının kaşlarınızı kalınlaştırabileceğini de söylesem? Bir yumurta alın, beyazını kenara ayırın. Yumurta sarısını ise kremsi bir kıvam alana kadar çırpın. Ardından yumurta sarısını tüm kaş bölgesine uygulayın ve 15 dakika bekletin. Bu yöntem, kaş bölgesine sağlıklı saçın yapı taşlarından biri olan proteini aşılar.

Kaşlarınızı Almayı Bırakın

cimbiz

Bilinenin aksine kaşlarınızı almanız kalınlaştırmanıza yardımcı olmaz. Kaşlarınızın incelmesine, istediğiniz dolgun ve kalın kaş hayalinden çok uzak bir görünüm elde etmenize neden olur. Eğer kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız almayı bırakmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here