Doğru Bir Ayakkabı Alışverişi İçin 5 Öneri

0
207

Ayakkabılar şüphesiz ki dolabımızın en temel ihtiyaçlarından, her gün giymek zorundayız. Bu nedenle onlara yapacağımız yatırıma değer. Fakat bu yatırıma yanlış seçim yüzünden alıp da giyemediğiniz, dolabınızda tozlanmaktan öteye gidemeyen ayakkabılarınız dahil değil! İşte size doğru ayakkabı alışverişi için ışık tutacak birkaç öneri;

Mutlaka Deneyin

“Bir ayakkabı ayağın üzerinde olmadığı sürece yarım bir ayakkabıdır” diyor ayakkabı tasarımcısı Atalanta Weller. Ayakkabıların görünüşüne aldanmayın, almadan önce mutlaka deneyin.

Gardrobunuza Bakın

Bir başka ünlü ayakkabı tasarımcısı Kat Maconie “Ben bir ayakkabı tasarlarken her zaman ne ile giyilebileceğini düşünürüm” diyor. Ayakkabı alırken, o ayakkabının dolabınızdaki birçok kıyafetle kombin oluşturabilecek özellikte olmasına dikkat edin. Yoksa dolabınızın en arkasında kalmaya mahkum olacaktır.

Sırf Moda Diye Almayın

Bir ayakkabı sırf “trend” diye size uyacak değil, unutmayın. Ayakkabı seçerken o ayakkabının stilinize gerçekten uyup uymadığına bir bakın. Aksi halde o ayakkabıyı giyseniz bile sırıtacak ve “bu çok modaydı, uysa da uymasa da aldım” diye bağıracaktır.

Yürüyebileceğiniz Modellere Bakın

Özellikle topuklu ayakkabı alırken, yürüyebileceğiniz bir çift almaya özen gösterin. Biliyorum topuklu ayakkabılar rahat olmak için üretilmemiş, hepimiz havalı görünebilmek adına acısına katlanıyoruz :) Fakat bu demek değil ki giydiğimizde zor yürüyebildiğimiz, sendelediğimiz ayakkabıları sırf güzel diye dolabımıza ekleyeceğiz. Yapmayın bunu.

Yeniliklere Açık Olun

Yeni modeller denemekten çekinmeyin. Dolabınızdaki aynı model ayakkabılardan sıkılmadınız mı? Hadi o zaman, tam sırası! Unutmayın, denemeden “mükemmel ayakkabınızı” bulamazsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here