Doğru Cilt Bakım Alışverişi Nasıl Olmalı?

0
154

Doğru Cilt Bakım Alışverişi Nasıl Olmalı?

Söz konusu cilt bakımı olduğunda oldukça hassas davranılmalıdır. Peki cilt bakım ürünü alırken nelere dikkat etmeli? Kendimize en uygun cilt bakım ürününü nasıl buluruz? İşinize yarayacak birkaç önerim var;

  • Cilt bakımı alışverişinde ne istediğinizi bilmeniz önemlidir.  Cildinizi nemlendirmek mi istiyorsunuz, siyah noktalardan kurtulmak mı? Peki cildinizin tipini biliyor musunuz? Alışverişe çıkmadan önce alacağınız cilt bakım ürünlerinden beklentilerinizin ne olduğunu not alıp küçük bir liste yapın. Ne istediğinize odaklanmak yanlış cilt bakım ürününü almanızı ve dikkatinizin dağılıp rujlara dalmanızı engeller :)
  • Eğer kendinize en uygun cilt bakım ürünlerini bulmakta zorlanıyorsanız yardım almaktan çekinmeyin.  Görevlilere ihtiyacınız olanı, eğer varsa cildinizin hangi maddelere duyarlılığı olduğunu anlatmalısınız. Sizi doğru ürünü bulabilmeniz konusunda yönlendirecektir. Eğer yine de tavsiye edilen ürünler konusunda içiniz rahat değilse o halde ürünü önce denemek için sample isteyebilirsiniz.
  • Sample isteyebileceğiniz gibi tek kullanımda etkisini anlayabileceğiniz ürünler içinse mağazada bulunan tester ürünlerden faydalanabilirsiniz. Mesela bir nemlendirici alacaksanız tester ürünü cildinize uygulayarak hem kokusunu, hem dokusunu, hem de cilt tarafından emilme süresini kolayca test edebilirsiniz. Böylece eve geri dönmeniz gerekmeden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Cilt bakım ürünleri alırken ürünün kendisi kadar dışındaki ambalaja da dikkat etmelisiniz. Ürünün içinde bulunduğu kutu, tüp, şişe vb. size pratik bir kullanım sağlayacak mı gözden geçirmelisiniz. Üründen istediğiniz miktarda alabilmenizi sağlamalı, fazlasını ziyan etmemeli, içindeki ürünü koruyabilmeli.
  • Alışverişe çıkmadan önce ürünlerin içeriğinde bulunan maddeler ile ilgili bir araştırma yapmanız seçeneklerinizi azaltmanızı ve doğru ürüne yaklaşmanızı sağlayacaktır.
  • Şanslıyız ki artık aradığımız ürünler hakkında tonlarca kullanıcı deneyimine, bilgiye internet üzerinden kolayca ulaşabiliyoruz. Alışverişe çıkmadan önce almayı düşündüğünüz ürünler hakkında araştırma yaparak, online alışveriş mağazalarında bulunan kullanıcı yorumlarını okuyarak, güvendiğiniz blog yazarlarının deneyimlerini gözden geçirerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabi her ürünün herkeste aynı etkiyi göstermediğini unutmamak gerekir.
  • Son olarak alacağınız ürünlerin son kullanma tarihlerini ve ürünlerin uygun koşullar altında saklanıp saklanmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Ürünlerin bozulmaya müsait ortamlarda tutulduğu yerlerden alışveriş yapmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here