Doğru Nemlendirici Nasıl Seçilir

0
357

1. Öncelikle hangi cilt tipine sahip olduğunuzu tespit edin. Bunu anlamak hiç zor değil, kolayca bulabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz cilt testleri var. Kuru ciltler gergin ve pullanmaya müsait, karma ciltlerde bazı bölgeler kuruyken bazı bölgeler yağlıdır. Yağlı ciltler, parlamaya ve akneye,  hassas ciltler ise tahriş olmaya ve kızarıklığa  meyillidir.

2. Alacağınız nemlendiriciyi dikkatlice inceleyin. Sizin cilt tipinize uygun olup olmadığına bakın. Bir ürünü sadece arkadaşlarınız tavsiye etti diye gidip almayın.

3. Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz kuruluğu şiddetlendirecek ya da her hangi bir reaksiyona sebep olmayacak bir ürün seçmelisiniz. Hipoalerjenik olanları tercih edin, genellikle alkolsüz olurlar ve herhangi bir sert kimyasal içermez.

4. İlgilendiğiniz ürünün numunelerini alışveriş asistanından isteyin. Bu sayede ürünü bir kaç gün test edip, kararınızı verebilirsiniz.

5. Eğer gerçekten size en uygun olan nemlendiriciyi bulmakta zorlanıyorsanız, bir cilt bakımı uzmanı veya dermatologdan yardım isteyebilirsiniz.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here