Dolgun Dudaklar İçin 5 Öneri

0
744

Fırçalayın

Eğer dudaklarınız kuru ve çatlamış ise olduğundan daha ince görünür. Dudaklarınızı diş fırçası ile nazik bir şekilde fırçalayarak ölü derilerden arındırabilirsiniz. Fırçaladıktan sonra hemen lip balmınızı sürün.

Nemlendirin

Kuruyan dudakların bir başka çözümü de onları nemli tutmaktır. Bu nedenle nemlendirici özelliği olan rujlar ve parlatıcılar kullanmalısınız. Gün içerisinde rujunuzu sık sık tazeleyin. Nemli dudaklar daha dolgun görünür.

Tarçın ya da Tarçın Yağı

Dudaklarınıza çok az miktarda tarçın ya da tarçın yağı uygularsanız daha dolgun görünebilir (bu yöntemde dudaklarınızda yanma hissi olacaktır). Fakat dikkatli bir şekilde uygulamalısınız, aksi takdirde tahriş edebilir.

Küçük Bir Numara

Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun gösteren bir makyaj numarası; dudaklarınızın ortasına az miktarda dudak parlatıcısı sürün. Böylece dudaklarınızın en dolgun olan bölgesine dikkat çekmiş olacaksınız, yani daha dolgun görünmesini sağlayacaksınız.

Ruj Seçimi

Dudaklarınızda açık renkli, parlak rujlar tercih edin. Parlaklık ışığı yansıtır ve dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlar.

görsel: beautylish.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.