Dolgun Kirpikler İçin Maskara Sürme Teknikleri

1
912

Dolgun kirpikleri kim sevmez ki? Peki bunun yolu sadece takma kirpikler mi? Hayır. İşte size dolgun kirpikler için birkaç basit öneri;

İki Kat Maskara

Kirpiklerinizin dolgun görünmesi için bilinen ama çoğunlukla atlanan bir yöntem var; iki kat maskara sürmek. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta ilk kat kurumadan önce ikinci katı sürmelisiniz. Aksi halde kötü görünecektir.

Kirpiklere Pudra

Bu püf noktasından daha önce bahsetmiştim. Maskara sürmeden önce kirpiklerinize hafifçe pudra sürün. Böylece maskaranız daha kalıcı olur ve kirpikleriniz daha uzun süre dolgun görünür.

İki Farklı Renk Maskara

Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesini sağlamak için iki farklı renkte maskara kullanabilirsiniz. Mesela önce kahverengi bir maskara, ardından siyah maskara sürün. Bu kirpiklerinize boyut kazandıracaktır.

Zig Zag Şekilde Sürün

Daha dolgun görünen kirpiklere giden bir başka yol da maskarayı sürüş şeklinden geçiyor. Maskarayı kirpiklerinize zig-zag hareketlerle sürerseniz maskara her kirpiğin üzerini kaplayacaktır.

Gözlerinizi Kırpın

Maskaranızı zig-zag hareketlerle sürerken arada gözlerinizi kırpmayı unutmayın. Bu hareket de kirpiklerinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Kirpik Kıvırıcı

Ve tabi ki kirpik kıvırıcının rolünü de unutmamak lazım. Maskara uygulamadan önce kirpik kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizin hem kıvrık, hem de dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerin Aralarını Doldurun

Bu yöntemin maskarayla ilgisi yok fakat yine de paylaşmakta yarar var. Kirpiklerinizin arasını eyeliner ile doldurun. Maskara olsun, olmasın bu yöntemle kirpiklerinizin daha dolgun göründüğünü fark edeceksiniz. Tabi maskara sürerseniz de daha iyi olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here