Dudak Kalemi Kullanmak İçin 5 Neden

0
252

Makyaj yaparken çoğumuz dudak kalemi kullanmayı atlıyoruz, bu bir gerçek. Peki dudak kalemi kullanmak neden önemlidir derseniz size birkaç neden sayabilirim;

1. Kalıcılık Sağlar

Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Dudak kalemi, rujun dudağınıza daha iyi tutunmasını sağlar ve böylece rujunuzu sık sık tazelemek zorunda kalmazsınız.

2. Dağılmayı Önler

Bildiğiniz gibi özellikle koyu renkli rujlarda dağılma sorunu vardır. Dudak kalemi rujunuzun dağılıp, kenarlardan yayılmasını önler, daha düzgün görünmesini sağlar.

3. Dudağın Şeklini Vurgular

Dudak kalemi aynı zamanda dudağınızın şeklini vurgular. Eğer dudaklarınız dolgunsa bunu dudak kalemi ile ön plana çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde dudaklarınız küçük ise dudak kaleminin yaratacağı etkiyi hemen fark edeceksiniz.

4. Solgun Görünümü Önler

Rujunuzu sürmeden önce aynı renkte bir dudak kalemi ile dudaklarınızı doldurursanız, rujunuz çıkmaya başlasa bile zemini aynı renkte olacağı için sizi çıplak görünümden korur. Böylece rujunuzu tazeleyene kadar dudaklarınız hala renkli kalır.

5. Dolgun Gösterir

Dudak kalemi sadece dudaklarınızın şeklini ortaya çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda daha dolgun bir görünüm kazandırır.

Kısacası çekici dudaklara sahip olabilmek için dudak kalemi şart. Dudak kaleminizi süreceğiniz ruj ile aynı renkte seçmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.