Dudaklarınıza Doğal Pembelik Kazandırmanın Yolları

0
477

Sert kimyasallar kullanmadan dudaklarınızın doğal pembe rengini korumak istiyorsanız aşağıdaki önerileri incelemenizde fayda var;

1. Soğuk Süt & Zerdeçal Tozu
Gerçekten koyu görünümlü dudaklarınız varsa onları biraz canlandırmak ve parlatmak için 1 kaşık soğuk sütün içine biraz zerdeçal ekleyerek dudağınıza uygulayın ve 5 dk bekleyip yıkayın. 1-2 hafta boyunca bu kürü uygulamaya devam edin, farklılığı gözlerinizle görün :)

2. Nemlendirin
Dudaklarınız her ne kadar esnek olasa da onların da nemlendirilmeye ihtiyacı var. Dudaklarınız pul pul dökülene kadar kuruduğunu farketmeyebilirsiniz. Birazcık vazelin ya da ucuz bir nemlendirici dudaklarınızın kurumasını engelleyeceği gibi doğal pembeliğinin de korunmasını sağlar.

3. Pancar Kökü Suyu
Yatmaya gitmeden hemen önce dudaklarınıza uygulayacağınız pancar kökü suyu, koyu dudaklarınızın üstesinden gelmek için güvenebileceğiniz bir yol. Pancar kökü doğal bir renklendiricidir.

4. Gül Taç Yaprakları
Güller sadece koklamak için değildir :) Gülün taç yapraklarına rengini veren pigmentler sizin de dudaklarınızı renklendirebilir ve sağlıklı görünmelerini sağlayabilir.

5. Yumuşak Kıllı Diş Fırçası
Bu adımı uygulamadan önce unutmayın ki dudaklarınız hassastır, kullanacağınız fırçanın yumuşak kıllı olmasına ve fazla bastırmamaya dikkat edin. Biraz su ile dudaklarınızı fırçalayarak dökülen/soyulan deriden kurtulup, daha parlak ve pembe bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ama tekrar uyarmalıyım çok abartmayın :)

6. Şeker Peelingi
Eğer diş fırçası kullanmak istemiyorsanız sorun değil, şeker peelingi de aynı işi görecektir. Toz şekerin içine biraz limon ekleyerek kıvam verin ve dudaklarınıza uygulayın. Ölü derilerin soyulmasına yardımcı olacaktır.

7. Badem Yağı
Eğer önceki yöntemlere sıcak bakmıyorsanız badem yağını da deneyebilirsiniz. Dudaklarınızı nemlendirerek, sürekli nemli tutacak ve doğal pembeliğini koruyacaktır.

8.Bal
Son olarak da kolay ama etkili bir yöntem; yatmadan önce uygulayabileceğiniz bal dudaklarınızı besler ve pembeliğini korur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here