Dudaklarınızı Dolgun Göstermenin Yolları

0
695

dolgun-dudak

Dolgun dudakların daha seksi durduğu kesin, ama peki ince dudaklara sahip olanların dudaklarını daha dolgun gösterebilmesi mümkün değil mi? Dudak dolgusu dışında, dudaklarınızın geçici olarak dolgun görünmesini sağlayacak birkaç fikir ve makyaj hilesi tabi ki var! İşte dudaklarınızı dolgun göstermenin yolları;

  • Tarçın: Dudaklarınızı dolgun göstermenin doğal ve en kolay yollarından biri tarçın ile peeling yapmaktır. Dudaklarınızda lip balm yada ruj olmasın, tamamen çıplak bırakın. Bir çay kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı toz tarçın ve bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımı hafifçe ovalayarak dudaklarınıza uygulayın. Dudaklarınızdaki kuru ve ölü derilerden arındırır. Dudaklarınıza uyguladıktan sonra hemen yıkamayın, 2 dakika kadar dudağınızda bekletin. Ardından ılık su ile temizleyebilirsiniz. Tarçın, dudaklarınızda karıncalanma hissi yaratacaktır. Bunun nedeni dudaklarınızdaki kan akışını hızlandırmasıdır. Böylece dudaklarınız geçici olarak daha dolgun görünür.
  • Dolgunlaştırıcı lip balm: Eğer aceleniz varsa, yada peeling hazırlanmaya üşeniyorsanız dolgunlaştırıcı lip balm yada dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Tıpkı tarçın peelinginde olduğu gibi bu ürünlerin içerisinde bulunan aktif maddeler dudaklardaki kan akışını hızlandırır. Fakat bu ürünler peeling gibi dudaklarınızdan temizleyemediğiniz için uzun süre kullanıma pek uygun değildir. Dudaklarınızdaki yanma hissini hesaba katmalısınız.
  • Dudak kalemi: Dudaklarını dolgun göstermek isteyenlerin en iyi arkadaşı dudak kalemidir. Öncelikle dudaklarınıza cilt renginizle uyumlu bir kapatıcı uygulayın. Daha sonra dudaklarınızın doğal rengine yakın bir dudak kalemi ile dudak çizginizin biraz dışından başlayarak dudaklarınızı çerçeveleyin. Rujunuzu da sürerek daha dolgun bir dudak illüzyonu yaratabilirsiniz. Ama bu makyaj hilesi üzerinde biraz pratik yapmadan dışarı çıkmayın lütfen :)
  • Aydınlatıcı: Dudaklarınızın üst kısmında bulunan çukura aydınlatıcı uygulayarak da daha dolgun bir görünüm yakalayabilirsiniz.
  • Ruj seçimi: Makyaj yaparken kullandığınız rujların rengi de dudaklarınızın ince yada kalın görünmesini etkiler. Eğer dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız koyu renk rujlardan kaçınmalısınız. Bunun yerine parlak, daha açık tonlarda olanları tercih edebilirsiniz. Bu kırmızı ruj süremeyeceğiniz anlamına gelmez, sadece koyu kırmızı tonlarından uzak durmalısınız.
  • Parlatıcı uygulayın: Dudaklarınıza açık tonlarda bir ruj uyguladıktan sonra üzerine ışıltılı bir dudak parlatıcı da geçerseniz dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.