Düz Saçlara Yakışacak Saç Modelleri

1
977

Bildiğiniz gibi düz saçlıların kıvırcık, kıvırcık saçlıların ise düz saç istemesi diye bir ironi var. Evet olduğumuzdan farklı görünmek istememiz gayet doğal. Fakat bu sahip olduğunuz saç modelini sevmenize engel değil. Şüphesiz düz saça yakışabilecek birçok saç modeli var, fakat bugün benim yakıştırdığım birkaç modelden söz edelim istedim. Başlayalım o halde;

Süper Düz Saç Modeli

İpek gibi dümdüz, süper parlak bir saç modeli ünlüler tarafından en çok kullanılan modellerden biridir. Saçınız zaten düz olduğu için şanslısınız. Size sadece üzerinden hafifçe düzleştirici ile geçmek ve parlaklık veren serum uygulamak kalıyor. Bu kadar kolay :)

Uzun Kahküllü Saç Modeli

Düz bir saça hareket kazandırmak için kaşlarınızın üzerini kapatan, kalın ve düz kahküller deneyin. Taylor Swift ve Kim Kardashian gibi. Kahküllerinizin iyi görünmesini sağlamak için taramanız ve küçük bir miktar hacim veren köpük uygulamanız yeterlidir.

Boho Saç Modeli

Düz saç, boho saç modelleri için biçilmiş kaftan gibidir. Deniz tuzu spreyi ile hafif dalgalandırılmış ve birkaç saç örgüsü ile süslenmiş bir modeli göz ardı edemezsiniz. Özellikle yaz ayları için tercih edebileceğiniz şık bir model.

Kabarık At Kuyruğu

Eğer düz ve uzun saçınız varsa kabarık bir at kuyruğu size çok yakışacaktır. Yapmanız gereken saçınızı tepeden biraz kabartmak ve at kuyruğu şeklinde toplamak. Dilerseniz volümü vurgulamak için taç yada saç bandı kullanabilirsiniz.

Katlı Saç Modeli

Aynı zamanda hem düz, hem de hareketli bir model istiyorsanız saçınıza kat attırın. Yapmanız gereken bu katları belirginleştirmek için şekillendirici aletlerden yardım almak.

Sizin düz saç için favori modeliniz nasıl peki?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.