Eğlenceli Kendin Yap Yastık Fikirleri

0
5867

Merhaba,

Kendin yap fikirlerinden hoşlanan, evini kendi yaptıkları ile dekore etmeyi sevenler için bugün birbirinden eğlenceli üç ayrı yastık süsleme fikrini bir araya getirdim. Umarım hoşunuza gider ve size ilham verir :)

Geometrik Keçe Yastık Yapımı

kece-yastik-yapimi

Mesela koltuğunuzun köşesine rengarenk keçelerden geometrik şekilli bir yastık yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar tabi ki istediğiniz renklerde keçe kumaş, keçe parçaları kumaşa sabitlemek için kumaş yapıştırıcısı ve tabi keçe kumaşa şekil verebilmek için bir makas :) Malzemeleri hazırladıktan sonra, seçtiğiniz renklerdeki keçe kumaşları üçgen şeklinde kesip, makinede dikmeden önce kumaş yapıştırıcısı ile yastık kılıfına yapıştırmalısınız. Ardından da dikiş makinenizde kalıcı olarak sabitlediniz mi eğlenceli, cıvıl cıvıl yastığınız hazır demektir :) Proje için buraya bakabilirsiniz.

Kraker Şeklinde Yastık Yapımı

kraker-yastik-yapimi

Eviniz için kendi elinizle yapabileceğiniz bir başka eğlenceli yastık fikri ise buradan. Kraker (yada tuzlu simit) şeklinde yapılmış olan bu yastık fikrine bayıldım ben :) İster oturma odanıza eğlence katmak için dekorasyon amaçlı kullanın, isterseniz çocuklarınız için yapın. Yapım aşamalarını verdiğim linkten kolayca görebilirsiniz.

Rengarenk Puantiyeli Yastık Yapımı

puantiyeli-yastik-yapimi

Ve son yastık süsleme fikri ise; puantiyeli yastık. Yine keçe yastık süslemesinde olduğu gibi yapabilirsiniz bu yastığı. Bu projede kumaş kullanılmış ama siz isterseniz keçe de kullanabilirsiniz. Yine istediğiniz renklerde kumaşları daire şeklinde kesip hazırlayarak, daha sonra da yastık kılıfının üzerine dikerek bu şirin “konfeti” görünümündeki yastıkla evinizi süsleyebilirsiniz. Proje detaylarını görmek isterseniz buradan bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.