El ve Tırnaklarınız İçin Bakım Formülleri

1
211

Zeytinyağı – Limon Formülü:

Bu formülü mutlaka duymuşsunuzdur. Ben de sıklıkla kullanırım ve sonucundan oldukça memnunum. Eğer hiç denemediyseniz, denemenizde kesinlikle yarar var derim.

Çünkü zeytinyağı hem ellerinizi yumuşatıyor, hem de tırnaklarınızı güçlendiriyor. Limon suyu ile beraber kullandığınızda daha etkili bir sonuç alırsınız. Özellikle soğuktan yıpranan ellerinizi besliyor. Ellerinize ve tırnaklarınıza daha canlı bir görünüm veriyor. Şimdi gelelim bu formülü nasıl uygulayacağınıza.

Bir kase içerisine bir su bardağı kadar zeytinyağı ile bir yemek kaşığı kadar limon suyu koyup, karıştırıyorsunuz. Zeytinyağını benmari usulü hafif ısıtarak da kullanabilirsiniz. Bu karışımın içerisinde ellerinizi 10 dakika kadar bekletiyorsunuz. Hepsi bu. Bu formülü düzenli olarak uygulamanızı tavsiye ederim.

Rezene Tohumları Formülü:

Rezenenin faydaları saymakla bitmiyor öyle değil mi ? İşte rezene tohumlarıyla uygulayabileceğiniz bir bakım formülü.

8 yemek kaşığı rezene tohumunu havanda hafif bir şekilde eziyorsunuz. İki su bardağı kaynar suyla beraber haşlıyorsunuz. 15 dakika sonra da süzüyorsunuz. Bu formülü, ellerinizi her yıkayışınızdan sonra kullanabilirsiniz. Ellerinizi bu suyun içerisinde, her defasında 3 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır.

Soğan Suyu Formülü:

Tırnaklarınızı güçlendirmeniz için bir başka etkili yöntem ise kuru soğan suyudur.

Badem Formülü:

Daha önceki bir yazımda, tırnak problemlerinin beslenme ile doğru orantılı olduğunu yazmıştım. İşte tam da buna dayanarak size bir önerim olacak. Her gün 5-6 adet badem yerseniz, tırnaklarınızdaki yağ eksikliğini gidermiş olursunuz. Çünkü bademde tırnaklarınızın ihtiyacı olan yağ asitleri bulunur. Böylece tırnaklarınızın sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 

1 YORUM

  1. zeytin yağı ve limon suyu formülünü bende kullanıyorum. Gerçekten işe yaradığını söyleyebilirim.Ellerine ve tırnaklarına özen gösteren herkez yapmalı bence bunu..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here