Elidor Doğanın Enerjisi Serisi

0
576

elidor-pemberuj

Merhaba,

Bugün size Elidor’un yeni çıkan şampuan ve saç bakım serisi olan Doğanın Enerjisinden bahsetmek istiyorum. Aslına bakarsanız Elidor benim uzun yıllardır severek kullandığım şampuan. Yeni çıkardıkları seriyi görünce de kayıtsız kalamadım. Doğanın Enerjisi serisi, adından da anlayacağınız gibi doğal özler kullanılarak hazırlanmış, paraben içermeyen bir seri ve iki ayrı versiyonu bulunuyor; “Canlı ve Dirençli Saçlar” ve “Güçlü Saç Uçları”.

Yoğun iş temposu, spor yada ne kadar eğlenceli olursa olsun aynı zamanda bizi yoran tatiller saçımızı da etkiliyor ve yoruyor. Eğer bu koşuşturmalar arasında saçımıza gereken ilgi ve bakımı göstermezsek bizi kolayca ele verebilir. İşte Elidor’un doğal özlerden oluşan yeni serisi de bu yorgunluğu dindirmeyi ve saçımızı yıpranmalara karşı korumayı hedefliyor. Peki ne kadar etkili? Ben bir süredir “Güçlü Saç Uçları” serisini kullanıyorum ve saçımda bıraktığı etki benim için gerçekten tatmin edici oldu.

elidor-pemberuj-3

Güçlü Saç Uçları, içeriğinde yer alan Angelica kökü ile benim gibi zayıf saç uçlarına sahip olanların saçlarını kırılmaya karşı korumaya alıyor. Saç uçlarını sararak hem güçlendiriyor, hem de kırılmaları %80’e kadar azaltıyor. Saç kremi, şampuan ve ekspres saç bakım spreyinden oluşan bu serinin tüm ürünlerini kullanıyorum. Hep bahsettiğim gibi, benim öyle uzun uzadıya saç bakımı rutinim yoktur. Ne kadar az ürün olursa benim için o kadar iyi. Dolayısıyla Elidor’un bu ürünleri benim için harika bir bakım üçlüsü oldu :)

Güçlü Saç Uçları serisi şampuanı ile saçımı temizleyerek canlandırabiliyor, ardından uyguladığım saç kremi ile de yumuşacık yapabiliyorum. Benim için iyi bir şampuandan sonra en önemli diğer şey de doğru saç bakım kremini bulabilmek. Denediğim birçok saç kremi zaten düz olan saç tellerimi iyice sönükleştiriyor yada yağlı görünmesine neden oluyordu. Bu serideki besleyici bakım kremi saçımın hacmini öldürmeden yumuşaklık kazandırmasıyla gönlümü fethetti. Ekspres bakım spreyini ise istediğim zaman, saçımın ıslak yada kuru olmasına dikkat etmeden, parlaklık vermek için saç uçlarıma uygulayabiliyorum.

elidor-pemberuj-2

Canlı ve Dirençli Saçların içeriğinde ise Ginseng kökü bulunuyor. Ginseng kökü tercih edilmesinin nedeni ise bu kalın ve güçlü köklerin topraktaki vitamin ve mineralleri emerek Ginseng bitkisinin sağlıklı büyümesini sağlaması. Ginseng kökü içeren özel formülle yıkanan saçlar, yıpranmaya karşı 5 kat daha dirençli olabiliyor. Şampuan, sıvı saç kremi, ekspres bakım spreyi ve 7/24 şekillendirici bakım kreminden oluşan bu seriyi henüz deneyimlemedim ama “Güçlü Saç Uçları” deneyimlerime dayanarak bu seriden de en az o kadar memnun kalacağımı düşünüyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here