Emziren Kadınlar İçin Giyim Önerileri

0
325

emziren-anneler-icin-giyim-onerileri

Emziren kadınların giyinmesi o kadar kolay değildir. Bu yüzden sizinle birkaç püf noktası paylaşmak isterim;

1. Kapşonlu giyinin

Büyük bedenlerini çok kolay bulabileceğiniz kapşonlu giysiler emzirirken size çok kolaylık sağlayacaktır. Fermuarını açıp ufaklığı da içine koyabilirsiniz :) Hem minik yavrunuzu soğuktan korumuş olursunuz, hem de fermuarını istediğiniz zaman açıp kapatabileceğiniz bir rahat bir üstünüz olur.

2. Elbise giymeyin

Yakası çok geniş olmayan bir elbise giydiğinizi düşünün, emzireceğiniz zaman ne yapacaksanız? Bütün elbiseyi kaldıracak mısınız? Kulağa pek mantıklı gelmiyor :) Emziriyorsunuz diye modaya uygun giyinmeyeceksiniz diye bir şey yok fakat etek ve üst olarak giyinmeniz daha mantıklı ve kolay olacaktır.

3. Dar giysilerden kaçının

Bebeğiniz çığlık çığlığa ağlarken daracık üstün içinden göğsünüzü çıkarmak pek de kolay olmayacaktır. Üstelik yorgunluğu da unutmayın. Böyle bir durumda kalmamak için daha bol üstler giyebilirsiniz.

4. Esnek giysiler bulun

Emzirmek bebeğinizin sağlığı ve aranızdaki bağ için çok önemlidir. Fakat bu en sevdiğiniz giysileri berbat etmeniz gerektiği anlamına gelmiyor :)  Rahat ve esnek kumaşlardan yapılmış üstler bulun, böylece göğsünüzü üstünden çıkarabilir veya rahatça üstü yukarı kaldırabilirsiniz. Pamuktan yapılmış trendlere uygun parçalar bulabilirsiniz, böylece demode ve alımsız görünmekten de kurtulursunuz.

5. Emzirme sütyeni alın

Evet hepsi sevimli değil, ama bazıları öyle! Hem zaten kimse göremeyecek değil mi ;) Bu sütyenler emzirme süresince hayatınızı çok kolaylaştıracak.

6. Kolay açılan gömlekleri deneyin

Rahat t-shirtler kaldırıp emzirmek için ideal ve trende uygundur fakat doğum sonrası göbeğinizi gizlemek istiyorsanız çıt çıtlı düğmeleri olan gömlekleri denemelisiniz. Bir çok güzel ve trend model bulabileceğiniz bu gömleklerin emzirme döneminde kullanımı da oldukça kolay.

7. Ekstra götürün

Dışarı çıktığınızda bebeğiniz için ekstra bebek bezi götürmeyi hatırlıyorsunuz. Ya kendiniz için yedek giysiler? Yanınızda sütünüz üstünüze başınıza bulaştığında giyebileceğiniz yedek bir üst ve sütyen götürmeyi unutmayın. Emzirme pedleri kullanabilirsiniz ama çok da rahat olduğu söylenemez sanırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here