Erkeklerde İnci Tesbih Modası

1
1064

İnciler, kabuksu deniz canlısı olan istiridyelerin iç kısmından çıkan sedef renginde ufak yuvarlak taşlardır. Dünya üzerinde en kaliteli inciler Seylan Adası, Basra Körfezi ve Güney Hint Denizi’nde çıkarılır. İncinin doğal ortamda oluşmuş hali iri yapılıdır ve zor bulunur. İncinin oluşumu tamamen mucizevi bir olaydır. İstiridyelerin içine kum tanesi veya parazit gibi yabancı maddeler girerse, kendini korumak için sedefimsi bir madde salgılar. Bu madde üst üste binerek bugün çok fazla yaygın olarak kullanılan inciyi oluşturur. Eğer parazit veya kum tanesi istiridyenin içine girmeyip kabuğunda takılı kalırsa, inci tam olarak gelişemez ve yarı küre ya da düzensiz bir şekilde oluşur. İncilerin oluşması için uzun bir süre gerekir. Bazı kabuklu canlılar bu uzun süreç içerisinde çeşitli nedenlerle ölebilir ve inci oluşumu yarıda kalabilir. İnci, uzun bir sürede oluşması sebebiyle ve kusursuz dokusu yüzünden güzelliğin bir sembolü olmuştur.

İnci, günümüzde genel olarak takı ve mücevherat yapımında sıkça kullanılmaktadır. Özellikle tesbih yapımında çok sık kullanılmaktadır. İnci tesbih, özellikle erkekler tarafından çok fazla ilgi gören ve sıkça kullanılan tesbih türlerinden biridir. İnsan vücuduna fiziki ve ruhsal sağlığı açısından çok fazla faydası olduğu için tesbih gibi her zaman insanların yanında taşıdığı, temas ettiği bir takıda kullanılmıştır. O kadar faydalıdır ki siz inci tesbihinizi yanınızda taşırken fark etmeden sizi ruhsal ve fiziki açıdan tedavi eder. Ruhsal ve fiziki faydaları bunlardır;

  • İnci tesbih depresif duygularınızı yatıştırıcı bir özelliği vardır,
  • Çalışma azmi ve huzur verir,
  • Cilt hastalıklarının iyileşmesinde destek olur,
  • Migren, mide, dalak, bağırsak hastalıklarına karşı koymanızda size yardımcı olur.

İnanması güç ama inci insan vücuduna çok fazla faydası olan değerli madenlerden biridir. Sevdiklerinize bir hediye alarak hem mutlu etmek, hem de sağlıklarına faydalı bir hediye vermek istiyorsanız. Babalarınıza, eşlerinize, sevdiklerinize inci tesbih hediye edebilirsiniz. Eşsiz tasarımlı birbirinden şık inci tesbih modelleri için Gümüşe Dair internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. En şık ve eşsiz tasarımları bulabileceğiniz en doğru adres Gümüşe Dair! Kehribar tesbih modelleri ve gül ağacı tesbihler için de ilgili sayfaları ziyaret edebilirsiniz. Gümüşe Dair’de aradığınızı bulacaksınız.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here