Erkeklere Sizinle Alışveriş Yapmayı Sevdirmenin Yolları

0
260

Siz de bilirsiniz biz erkekler pek alışveriş sırasında sizlerin peşinde koşuşturmayı sevmeyiz  :)  Dergilerde ya da billboardlarda eşlerinin yanında alışverişe çıkmış güler yüzlü erkekler vardır ya hani ? İnanmadığınız? Nerede böyle erkek dediğiniz? İşte o kadar olmasa da bize alışveriş yaparken yanınızda keyif almamızı sağlamanın yollarını paylaşmak istiyorum. 

1. Molalar verin

Bir film izleyin, yemek arası verin ya da hiç değilse dinlenmek için dükkanlar arasında bir yerlere oturun. Alışverişinizi bu şekilde parçalara bölerek onun rahatsız olmasını engelleyebilirsiniz.

2. Tam gün alışverişlerden kaçının

Sabah 09:00 dan akşam üstü 18:00’a kadar yapılan alışveriş maratonları size ve kız arkadaşlarınıza çekici geliyor olabilir ama biz erkekler aynı fikri paylaşmıyoruz maalesef :) Ayrıca bu tür bir maratonu kaldıracak eğitimimiz de yok. Siz ve arkadaşlarınız tam gün alışverişlere alışkın olabilirsiniz ama bu erkek arkadaşınızın pek hoşuna gitmeyecektir.

3. Yemini suyunu eksik etmeyin

En anlayışlı erkekle bile alışverişe çıksanız bir süre sonra ayağını sürümeye, söylenmeye başlayacaktır. Alışveriş merkezindeki erkek bir bebek gibidir, bir kaç saatte bir beslemeniz gerekir. Ufak atıştırmalıklar, biraz kahve daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır :)

4. Pozitif yönlendirme

Erkek arkadaşınızın en sevdiği aktiviteyi yapmadığını, siz istediğiniz için orada olduğunu unutmayın. Ona bunu hissettirin, fikrine danışın. Onun da sizi davet ettiği etkinliklere katılmaya çalışın (Her ne kadar bilgisayar oyunlarını sevmeseniz de :P)

5. Hedef odaklı olun

Alışverişten daha çok nefret ettiğimiz bir şey varsa o da; alışveriş merkezinde hiç bir şey almadan, amaçsız bir şekilde dolanmaktır. Hatta bunu daha lokal bazlı düşünürsek aynı mağaza içinde önünden geçtiğiniz reyonların önünden defalarca geçmektir. Sizin bu şekilde dolanmaktan bir beklentiniz olabilir ama biz erkeklere hiç mantıklı gelmiyor. İşkence seviyesinde beynimize zarar veriyor bu durum. Kendinize bunu hatırlatın ve gitmeden önce nelere ihtiyacınız olduğunu belirleyin, alışveriş sırasında da aradığınız şeylere odaklanın kendinizi fazla kaptırmayın. Üstelik elinizde bir hedef varsa erkek arkadaşınız bunu bulmanıza da yardımcı olabilir. Bir görev vererek kafasını meşgul etmiş olursunuz amaçsız amaçsız dolanmaz gariban :)

6. Maç varken alışverişe çıkmayın

Eğer erkek arkadaşınız futbol meraklısıysa önceden araştırın, en son facebook likelarına filan bakın. Sevdiği takımın maç gününde onu alışverişe çıkarırsanız dakikada 1028371892312 kere telefondan saatine bakan, surat asan, sorduğunuz sorulara düzgün cevap alamadığınız biri ile baş başa kalırsınız :)

7. Onun sevdiği mağazalara da uğrayın

Hadi ama bütün gün sadece sizin istediğiniz mağazalara gitmek mi? Sizce de bu haksızlık değil mi? Onun sevebileceği mağazalara da girerek günün hem sizin hem de onun için daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz. Teknoloji marketler, spor mağazaları gibi ilgisini çekebilecek mağazalara girebilir hatta oralardan onun sevdiği ufak bir hediye alarak biraz kız arkadaş puanı kazanabilirsiniz ;)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.