Floral Desenler Nasıl Giyilir?

0
326

2012 yaz sezonunun trendlerinden olan floral desenleri nasıl giymeli, püf noktaları nelerdir biraz bahsetmek istedim bugün size kızlar :) Hazırsanız, başlıyoruz;

Floral Aksesuarlar

Aksesuarlar, floral desenleri dolabınıza dahil etmek için en basit yollardan biridir. Aklınıza gelebilecek neredeyse tüm aksesuarlarda çiçek desenlerine rastlamanız mümkün; çanta, ayakkabı, saç bandı, takılar vb. Bence dolabınızda mutlaka birden fazla floral aksesuarlara yer verin, çünkü onlara ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz. Sıradan bir kombine rahatlıkla farklı bir hava katabiliyorlar.

Vücut Tipinize Göre Desen Seçimi

Minyonlar;

Minyon vücutlar büyük floral desenlerin arasında kaybolur, bu nedenle küçük desenlere sadık kalmalısınız. Minik bir ipucu; nude (bej) bir ayakkabı ile giyilen çiçekli bir elbise boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Geniş Büst;

Eğer geniş bir büste sahipseniz (omuzlar ya da göğüsler), dikkati aşağıya doğru çekmelisiniz. Mesela dikkat çekici bir floral etek giyerken, üstünüze de düz renkli bir bluz tercih edin.

Armut Tipi Vücut;

Geniş kalçalara sahipseniz yapmanız gereken ise tam tersi. Yoğun çiçekli bir bluz dikkatleri kalçalarınızdan yukarı doğru çekmenizi sağlayacaktır.

Kum Saati;

Vücut hatlarınızı vurgulamak için tekrar eden desenlere sahip kıyafetleri tercih edin.

Desen Karıştırın

İki ayrı floral deseni ya da tamamen farklı bir başka deseni bir arada kullanabilirsiniz. Burada püf noktası olarak, iki desenin içerisinde de aynı renklerin barınması ya da iki desenin farklı boyutlarda kullanılmasından bahsedebiliriz. Mesela ben çizgi desenleri ile floralin bir arada kullanılmasını çok severim.

Maskülen Seçimler

Eğer çiçek desenleri ile çocuksu göründüğünüzü düşünüyorsanız, daha erkeksi kıyafetlerden ilham alarak giyinebilirsiniz. Blazer ceketler, pantolonlar, gömlekler gibi. Bu yönde bir seçim sizi daha olgun gösterecektir.

Renk Seçimi

Floral desen kullanırken, kombinde kullanacağınız diğer parçaların renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Deseni inceleyin, içerisinde bulunan bir ya da iki rengi seçin ve diğer parçalarınızın rengini bu yönde belirleyin. (Floral desenler genelde içerisinde oldukça çeşitli renkler barındırır, bu nedenle seçebileceğiniz renkler de fazladır.) Bu şekilde karmaşık ve göz yoran bir görünümün önüne geçmiş olursunuz.

görsel: chictopia.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.