Fotoğrafta Güzel Görünmek İçin Makyaj Taktikleri!

0
771

fotograflarda-guzel-gorunmek-icin-makyaj-onerileri

Sizce bir selfieyi mükemmel yapan nedir? Çekim açısı, kullandığınız telefon yada fotoğraf makinesi, ışık gibi birçok faktör var. Peki ya makyaj? Çektiğiniz ve Facebook, Instagram gibi sosyal ağlarda paylaştığınız fotoğraflarda daha iyi görünmek için makyaj taktikleri de mevcut;

  • Makyaj yaparken, özellikle de fotoğrafta güzel görünmek istediğiniz günlerde primer kullanmak oldukça önemlidir. Primer, fondöteninizin daha pürüzsüz ve doğal görünmesini sağlar. Yüzünüze fondöten sürmeden önce nemlendirici ve primer (makyaj bazı) uygulamayı ihmal etmeyin.
  • Makyaj malzemelerinde mat renkleri tercih edin. Simli, parlak makyaj malzemeleri fotoğraf çekilirken ışığı yansıtabilir. Flaş ve sim yüzünden cildiniz yağlı ve ıslak görünebilir.
  • En iyi sonucu alabilmek için makyajınızı doğal ışıkta uygulayın. İç aydınlatma sizi yanıltabilir, makyajınızı olması gerekenden daha koyu uygulamanıza neden olabilir. Eğer evden makyajınızın gayet iyi olduğunu düşünerek çıkıp, fotoğrafta ise o kadar iyi olmadığını gördüyseniz bunun sebebi aydınlatmanın sizi yanıltmasıdır.
  • Fotoğraflarda iyi görünmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer püf noktası da sarı alt tonlu pudra kullanmaktır. Simli yada transparan pudralar, yüzünüzün parlamasına neden olur.
  • Birçoğumuz göz altındaki koyu halkaları kapatmak için kapatıcı kullanırız. Günlük kullanımda pek sorun yaşamasak da, iş fotoğraflarda güzel görünmeye geldiğinde biraz problem çıkarabilir. Eğer kapatıcı iyice dağıtılmadıysa göz altındaki çizgilere dolarak onları ortaya çıkarır.
  • Makyajınızda siyah renkte eyeliner ve maskara kullanın. Normalde kahverengi tercih ediyor olabilirsiniz ama siyah renk fotoğrafta daha iyi kontrast sağlar. Bu da gözlerinizi daha ön plana çıkarır.
  • Allık sürmeyi atlamak, özellikle yoğun ışığın altında yapılan çekimlerde yüzünüzün soluk görünmesine neden olur. Ama fazla allık sürmekten de kaçınmalısınız. Hafifçe uygulayın, gerekirse biraz daha koyulaştırabilirsiniz.
  • Kamera flaşı her zaman yüzünüzdeki yağ ve teri yakalar. Bu nedenle yanınızda mendil bulundurun, böylece fotoğraf çekilmeden önce durumu kontrol altına alabilirsiniz.
  • Kaşlarınızdaki boşluklar fotoğrafta daha fazla dikkat çeker. Daha iyi ve aynı zamanda daha genç görünmek için fotoğraf çekilmeden önce kaşlarınızı doldurun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.