Fransız Kadınlarından Öğrenebileceğiniz Güzellik Sırları

0
1020

fransiz-kadinlarin-guzellik-sirlari

Zarif ve aynı zamanda seksi görünümleri ile dikkat çeken Fransız kadınlarının güzellik sırlarını merak etmiyor musunuz? Doğal görünümleri ile çoğu zaman çaba göstermeksizin, zahmetsiz bir güzelliğe sahip oldukları düşünülür ama işin aslı öyle değil. Anahtar kelimemiz “özen”. Hadi gelin Fransız kadınlardan öğrenebileceğimiz tüyolara bir göz atalım;

  • Fransız kadınlar cildini sahip oldukları en önemli varlıkları olarak görür ve ona en iyi şekilde bakmaya, korumaya çalışır. Çünkü onlar için makyaj yaparak elde edilen yapay güzellik değil, cildin doğal güzelliği önemlidir. Aslında çoğumuzun isteği bu değil mi? Doğal güzellik! Ama bunun için cildinize gerçekten özen göstermeli, bakımından ödün vermemelisiniz. Cildinizin doğal ışıltısını korumak için düzenli olarak peeling yapmalı, cildinizi iyi nemlendirmeli, haftada bir kere de doğal maske hazırlamalısınız. Cilt bakım rutininizi aksatmadan devam ederseniz, Fransız kadınların yaptığı gibi sadece ruj, maskara ve allık uygulayarak çıplak cildiniz ile rahatça dolaşabilirsiniz :)
  • Fransız kadınların güzellik sırlarından biri de cildi kontürlemek yerine aydınlatmayı tercih etmeleri. Yüz hatlarını kontürleyerek yeniden şekillendirmek yerine sahip oldukları, kendilerine özgü hatlarla barışık bir şekilde davranarak elmacık kemiklerine, burun ve dudak çukuruna aydınlatıcı uygularlar. Ciltlerinin sahip olduğu doğal ışıltı ile, aydınlatılan yüz hatları birleşince nasıl bu kadar güzel ve ışıltılı göründükleri açıklığa kavuşuyor sanırım :)
  • Makyaj yaparken doğal görünmeye çaba gösterseler de, Fransız kadınların en cesur tercihi kesinlikle ruj oluyor. Kırmızı ruj onlar için bir vazgeçilmez, ki kırmızı ruj neredeyse Fransız kadınıyla özdeşleşmiş durumda. Onlar kırmızı ruju günlük yaşantılarında bile rahatça kullanırken, biz nedense fazla iddialı buluyor, hatta özel günlerde bile pek kullanmıyoruz. Biraz cesur olun :)
  • Fransız kadınları saçlarının güzelliklerinin tamamlayıcısı olduğunun farkında. Saçları dağınık olsa bile sağlıklı ve parlak görünmeli. Bunun için de düzenli ve özenli bir saç bakımı rutini şart. Fransız kadınlar cilt güzelliklerinde aradığı doğal görünümü aynı zamanda saçlarında da ister. Bu nedenle saçı ile fazla oynamaz, dağınık, doğal ve seksi görünmesini sağlarlar. Saçınız için yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri ise Fransız kadınları gibi saçınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi ile değil, doğal bir şekilde kurutmaktır. Saçınızın daha canlı ve parlak göründüğünü fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here