Fransız Kadınlarının Saç Bakımı Sırları!

0
2172

fransiz-kadinlarinin-sac-bakimi-sirlari

Merhaba,

Daha önceki “Fransız Kadınlarından Öğrenebileceğiniz Güzellik Sırları” başlıklı yazımda Fransız kadınlarının nasıl doğal ve seksi görünebildikleri ile birkaç ipucu vermeye çalışmıştım size. Bugün o yazıda da kısaca bahsettiğim saç bakımı konusunda biraz tüyo vermek istedim :)

  • Fransız kadınları genellikle saçını boyamaz. Boyadıkları zaman ise rengini vurgulamak yada beyazları kapatmak için kendi saç renklerine boyarlar. Doğa anaya saygı duyduklarından kendileri için seçilen saç rengine sadık kaldıklarını söylüyorlar :)
  • Fransız kadınlarının yapmadığı şeylerden biri de saçlarını saç kurutma makinesi ile kurutmaktır. Bunun saçlarına zarar verdiğini bilirler ve korumak için ısıdan uzak tutarlar. Yazın kendi kendine kurumasını, kışın ise havlu ile nazik bir şekilde kurutmayı tercih ederler.
  • Fransız kadınlar asla saçlarını her gün yıkamazlar. Ertesi gün saçının daha iyi ve hacimli durduğunu bilirler. Ayrıca, saçınızı her gün yıkamak, saçınızdaki doğal yağın kaybolmasına neden olur.
  • Fransız kadınlar, asla ıslak saçla dışarı çıkmaz. Saçlarını geceden yıkarlar, böylece sabah yıkayıp kurumadan çıkmak zorunda kalmazlar. Gece nemli saç ile uyumak, sabah size daha doğal ve seksi bir görünüm kazandırır.
  • Parfümün gücünü asla küçümsemezler. Saçlarına, kulak arkasına ve boyunlarına mutlaka biraz parfüm sıkarlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.