Gece Yapılan Güzellik Hataları

0
511

guzellik-uykusu

Cildiniz ve saçınız için gün içerisinde yeterli özeni gösteriyor olabilirsiniz. Peki yatağa girmeden önce yada uyurken aynı özeni gösterdiğinize emin misiniz? Size gece yapılan güzellik hatalarından bahsetmek ve birkaç öneri vermek isterim;

  • Gece uyumadan önce yapabileceğiniz hatalardan biri makyajınızı çıkarmamak ve temizleyici bir cilt bakım ürünü kullanmamaktır. Bu gözeneklerin tıkanmasına ve akne oluşumuna neden olur. Bu hatadan uzak durmak için ayrıca Makyajınızı Çıkarmadan Uyumanın Zararları başlıklı yazıma göz atabilirsiniz.
  • Eğer saç dökülmesi probleminiz varsa yada saçınız kırılıyorsa bunun nedeni gece yatarken yaptığınız sıkı saç modelleri olabilir. Sıkı toplanmış at kuyruğu yada saçınız sabah açtığınızda dalgalı olsun diye yaptığınız sıkı saç örgüsü saç tellerinize zarar verir. Bunun yerine saçınızı daha gevşek bağlayın.
  • Uyuma şeklinizin güzelliğinizle bir alakası olduğunu biliyor musunuz? Yüz üstü uyumak cildinizin daha çabuk kırışmasına neden olur. Biliyorum gece boyunca aynı pozisyonda uyumak çok zor ama kırışıklık ve göz altı torbalarından korunmak için elinizden geldiğince sırt üstü uyumaya çalışın.
  • Sık yıkanmayan yastık kılıfları mikrop barındırır ve cilt problemlerine yol açar. Yastık kılıflarını düzenli ve sık olarak yıkamaya özen gösterin. Yastık kılıfının hijyenik olmasının yanında kumaşı da önemlidir. Saten yastık kılıfı kullanarak hem yüzünüzün pürüzsüz olmasını sağlayabilir hem de saçınızın yıpranmasını önleyebilirsiniz.
  • Gece yatmadan önce nemlendirici kullanmayı unutmak da cildinize zarar veren hatalardan biri. Sabah kalktığınızda yumuşacık ve canlı bir cilt istiyorsanız cildinizi nemlendirmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here