Gelinlere Bakım Önerileri

0
301

Hayatınızdaki en önemli günlerden biridir evlilik gününüz. Peki o gün hayal ettiğiniz gibi görünmek için nelere dikkat etmelisiniz? İşte birkaç bakım önerisi;

Riskli Değişimler Yapmayın

Saçınızı olduğundan daha farklı bir renge boyamak gibi büyük ve riskli bir değişim yapmayın. Evleneceğiniz gün farklı görünmek isteyebilirsiniz, fakat bu değişikliği kısa bir süre içinde gerçekleştirmeniz mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine saçınızın mevcut renginden bir ya da iki ton farklı bir renk tercih edin.

Waterproof Makyaj

Düğün gününde ter ve gözyaşı makyajınızı sabote edebilir. Bu nedenle gelin makyajınızda kullandığınız tüm ürünlerin “waterproof” (suya dayanıklı) olmasına ve transparan pudra kullanmaya özen gösterin.

Cilt Bakımı Tahriş Edebilir

Düğün öncesi yüz bakımı yapmak/yaptırmak isteyebilirsiniz, fakat bu konuda dikkatli olmalısınız. Eğer daha önceden cildinizin alışkın olmadığı bir bakım yaptıracaksanız, tahrişe neden olabilirsiniz. Kim düğün sabahı kırmızı bir yüz, ya da sivilcelerle uyanmak ister ki?

Şişkinlik Problemi

Eğer bu özel günde şişkinlik problemi yaşamak istemiyorsanız, düğünden önceki bir hafta boyunca alkol ve tuz kullanımını azaltmalısınız. Bunun yerine, salatalık, yeşil yapraklı sebzeler gibi besinleri tercih ederseniz düğün günü yüzünüzde ve vücudunuzda şişkinlik olmayacaktır.

Ayrıca eklemem gerekir ki, düğünden önce alınan alkol, zaten stres altında olan cildinizi kurutacaktır ve makyaj yapmak için elverişsiz bir hal alacaktır.

Kaşlarınızı Fazla İnceltmeyin

Kaşlarınız güzelliğinizi tamamlayan önemli bir ayrıntı ve şekilleri önemlidir. Fakat dikkat etmeniz gereken bir nokta var, fazla inceltilen kaşlar bu özel günde sizi üzebilir. Daha doğal bir kaş, cildinizin daha genç görünmesini sağlar. Bu nedenle kaşlarınızı fazla inceltmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here