Göz Şişkinlikleri Makyajla Nasıl Gizlenir?

0
353

goz-siskinlikleri-makyajla-nasil-kapanir

Yorgun bir gün geçirdiyseniz, gece uykusuz kaldıysanız yada doğal olarak şişkin gözleriniz varsa, doğru göz makyajı ile bu şişkinliklerin görünümünü gizleyebilirsiniz. Makyaj yaparken bu küçük önerileri dikkate almayı unutmayın;

  • Eğer şişkin gözlerle uyandıysanız göz makyajında en büyük kurtarıcınız maskaranız olacaktır :) Dolgun ve kıvrık kirpiklerle dikkatleri dağıtabilirsiniz. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak ve maskaranızı normalde sürdüğünüzden daha yoğun sürerek bunu yapabilirsiniz :)
  • Dikkatleri dağıtmanın bir diğer yolu ise belirgin kaşlar! Kaşlarınızın doğal rengine uygun bir kaş kalemi yada kaş farı ile kaşlarınızı boyayıp, dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Göz şişkinlikleri aynı zamanda yorgun görünmenize de neden olur. Gözlerinizin içine beyaz yada ten rengi bir göz kalemi çekerseniz hem yorgun görünümü azaltır, hem de gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayarak şişkinliklerin dikkat çekmesini engeller.
  • Göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer şey ise kalın değil de ince bir eyeliner çizgisi çekmektir. Çok kalın eyeliner çekmekten kaçınmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.