Göz Farı Sürmenin 7 Püf Noktası

1
578

1. İyice Dağıtın

Mükemmel bir göz makyajı için altın kural göz farını iyice dağıtmaktır. Düzgün dağıtılmayan göz farı doğal görünmez. Bunu yapabilmek için yumuşak bir fırça kullanmalısınız.

2. Astar Kat Oluşturun

Göz farını uygulamadan önce daha iyi sonuç alabilmek adına önce bir astar kat oluşturmalısınız. Bunu makyaj bazı ya da fondöten, pudra kullanarak yapabilirsiniz.

3. Uygun Rengi Seçin

Renk seçimi çok önemli. Gözlerinizin rengini ortaya çıkaracak renkleri seçmelisiniz. Mesela mavi gözlere mavi, bronz, açık kahve yakışırken yeşil gözlere mor, koyu yeşil ve kahve tonları yakışır. Kahverengi gözler ise en şanslı olanı, renk seçiminde daha rahat olabilirsiniz.

4. Doğru Şekilde Vurgulayın

Kaş kemiğine ve gözlerinizin köşelerine uygulayacağınız açık tondaki far, tüm yüzünüzün aydınlanmasını sağlar.

5. Simli Farlara Dikkat

Simli göz farları kırışıklıkları vurgular, bu nedenle eğer kırışıklıklarınız varsa krem far kullanın.

6. Koyu Renkli Far Sürerken

Kirpik çizgisine çok yakın sürülen koyu far gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Eğer gözlerinizin büyük görünmesini istiyorsanız koyu farı bu bölgeden uzak tutun ve daha yukarı taşıyın.

7. Fırçaları Temizleyin

Bu size basit gelebilir ama gereklidir. Daha başarılı bir sonuç için fırçada biriken far kalıntılarını iyice temizleyin.

görsel: beautylish.com

1 YORUM

  1. way be kadınlar far sürerken bile dikkat etmeleri gereken noktalar varmış bu kadınların güzellik için harcadıkları zamanı einstein icat ve kuram bulmak için harcamamıştır heralde :)bende neden bilim için kadınları birşeyler bulamadığını düşünüyordum şimdi anladım güzellikle uğraşmaktan vakit bulamıyorlar :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here