Göz Şekline Göre Eyeliner Çekme

0
728

eyeliner-cekme-cesitleri

Merhaba,

Eyeliner, kimimizin neredeyse her gün sürdüğü, makyajının olmazsa olmazı. Kimimizin ise sürmekte biraz zorluk çektiği bir makyaj malzemesi. Ben maalesef ikinci gruptayım :) Ama eyeliner çekmenin gözlerin güzelliğini vurguladığı konusunda çoğumuz hem fikiriz :) Peki doğru eyeliner çekmeyi biliyor musunuz? Mesela göz şeklinize göre çekeceğiniz eyeliner şekli değişebilir.

Hadi gelin göz şeklinize göre doğru eyeliner çekme tekniklerine bir göz atalım;

Düşük Göz

dusuk-goz

Düşük göz şeklinde gözlerin dış köşelerine bakıldığında, göz kapağı aşağıya düşüktür. Bu nedenle kuyruklu eyeliner bu göz şekline çok iyi oturur, çünkü yukarı doğru çektiğiniz kuyruk ile göz kapağınız da daha yukarıdaymış gibi görünür. Eğer siz de düşük göz şekline sahipseniz, eyeliner çekerken kuyruğun tıpkı fotoğrafta gördüğünüz gibi kalın ve üçgen şeklinde olmasına özen gösterin. Bu kalın kuyruk gözlerinizi olduğundan yukarıda ve daha çekici gösterir.

Badem Göz

badem-goz

Badem göz ise tam tersine ideal olarak tabir edilen, gözlerin dış köşelerinin yukarıda olduğu göz şeklidir. Bu göz şeklinde kuyruklu eyelinerın kötü durması neredeyse imkansızdır. Çünkü doğal olarak “cat eye” yani kedi gözü formundadır. Eyeliner çekerken yapmanız gereken sadece gözünüzün doğal şeklini takip etmek ve ince bir kuyruk yapmak.

İçe Gömük Göz

ice-gomuk-goz

İçe gömük göz şeklinde göz kapağı kaybolur, bu nedenle göz kapağına yaptığınız makyaj maalesef belli olmaz. Ama bu sizin eyeliner çekmenize engel olamaz. Tam tersine kuyruklu eyeliner çekerek dikkatleri gözlerinizin dış köşesine odaklayabilirsiniz. Kalın kuyruk sizin için en uygunudur.

Çıkık Göz

cikik-goz

Eğer gözleriniz büyük ve çıkıntılıysa kalın ve kısa kuyruklu bir eyeliner uygulaması yerinde olacaktır. Üst ve alt göz kapağınıza uygulayacağınız az miktarda göz farı ile dumanlı bir görünüm yakalayarak, göz şeklinizi yumuşatabilirsiniz. Bu şekilde yapılan bir göz makyajı size daha güzel görünen gözler sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here