Göz Şeklini Değiştiren Makyaj Hileleri

0
1468

İçe Gömülü Gözler

Gözleriniz açıkken belirgin bir göz kapağı çizginiz olmadığı için, göz kapağına uygulanan makyaj çoğu zaman kaybolur. İki çözümü var; kaş kemiğine ya da kirpik çizgisine ve dış köşelere doğru makyaj uygulamanız. Eğer kaş kemiğine doğru makyaj uygulayacaksanız, bu sizin fazla makyaj yapmış gibi görünmenize neden olabilir. Bu nedenle kirpik çizgisine ve dış köşelere yayılan bir makyaj daha iyi sonuç verecektir.

Gölgelendirmeyi kirpik çizgisinden başlatın, dış köşeye ve yukarıya doğru uzatın, içeri doğru dağıtın. Böylece gözlerinize uyguladığınız makyaj daha görünür olacaktır.

Ayrıca göz alt çizginizin içerisine çekeceğiniz kalem de gözlerinizi ortaya çıkaracaktır.

Küçük Gözler

Eğer gözleriniz küçükse, ne kadar makyaj uyguladığınız değil nereye uyguladığınız önem taşır. Gözlerinizin daha büyük görünmesi için gözlerinizin orta kısmına dikkat çekin. Göz kapağınıza likit eyeliner sürün. Alt kirpiklerinize ise az miktarda uygulayın. Ya da bunun yerine göz alt çizgisinin içerisine bronz veya açık renkli bir göz kalemi sürebilirsiniz.

Alt kirpiklerinize orta kısmı dolgun bir takma kirpik takın. Ve maskara uygularken orta kısmı hacimlendirmeye dikkat edin. Gözlerinizin dış köşelerinden uzak durun. Ayrıca alt kirpiklerinize kalem yerine açık renk bir far uygulayabilirsiniz. Son olarak, gözlerinizi asla göz kalemi ile çerçevelemeyin, bu hata gözlerinizin küçüklüğünü daha fazla ortaya çıkarır.

Yuvarlak Gözler

Eğer gözleriniz yuvarlaksa şeklini değiştirmek için basit bir makyaj hilesine başvurabilirsiniz. Göz kuyruğuna dikkat çekmek, gözlerinizin daha uzun görünmesini sağlar. Bunun için; göz kapağınıza koyu gölgeler uygulamaktan kaçının, teninizin doğal renginde gölgeler kullanın. Üst kirpikleriniz boyunca kalemle ya da likitle çizgi çekin ve kenara ulaştığınızda küçük bir kuyruk ekleyin.

Takma kirpik kullanabilirsiniz ya da gözlerinizin dış köşelerini uzatmak için köşe (corner) takma kirpikler daha iyi bir seçim olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here