Göz Şeklinize Göre Makyaj Yapın

0
174

style.com

Göz makyajı, incelikleri bilinerek daha doğru bir biçimde uygulanırsa sonucun daha etkili olması kaçınılmazdır. Bu yüzden, göz şeklinize en uygun makyaj uygulamalarına şöyle bir göz atalım istedim.Buyrun :

deep1.jpg

Derin Çukurlu Gözler : Sedefli ve açık tonlardaki farları tercih etmeniz, gözlerinizin daha büyük görünmesine yardım edecektir. Açık tonları göz kapağınızın içeri köşesinden kuyruğa doğru uygulayın. Koyu tonları yukarı ve aşağı karıştırarak uygulayın.

wide.jpg

Ayrık Gözler : Gözlerinizin arasındaki geniş aralığı azaltmak için, göz kuyruğundan başlayarak göz kapağının ortasına kadar daha koyu bir far uygulamanız işinize yarayacaktır. Devamını ise daha açık tonda göz farı ile tamamlayın.

close.jpg

Bitişik Gözler : Gözleriniz arasındaki aralık bir göz mesafesinden az ise, her iki gözün içeri köşesine biraz düzeltici (corrector) uygulayın. Eyeliner yardımıyla üst kirpikleriniz boyunca içeriden dışarı doğru oldukça ince bir çizgi çekin. Bu çizgi, kuyruklara doğru kalınlaşmalı. Yine içeriden dışarı doğru, göz kapağının yarısına kadar açık tonda farı ince bir çizgi halinde uygulayın. Devamını daha koyu far ile tamamlayın. Maskarayı ise göz kuyruklarına doğru daha yoğun uygulayın.

 down.jpg

Düşük Gözler : Düşük gözleri daha güzel göstermek için, farı göz kuyruğuna doğru ve yukarı uygulamak gerekir. Gözleri daha yüksekteymiş gibi gösterebilmek için maskarayı yoğun olarak kullanın.

asia_eyes.jpg

Asyalı Gözler : Eğer, Asyalılara özgü göz şekline sahipseniz, açık ton farları uygulamalısınız. Göz kalemi ile göz kapağınızın dibine kalın ve dumanlı bir çizgi çekin. Bu kalınlık, gözleriniz açıkken fark edilecek derecede olmalıdır. Aşağı kirpikleriniz boyunca ise daha ince bir çizgi çekin. Gözlerinizi daha geniş göstermek için ise kahverengi kaş kalemi kullanın. İki ya da üç kat maskara sürerek makyajı tamamlayın.

kaynak
Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here