Gözaltı morlukları için alternatif tedavi uygulamaları

0
290


Yoğun iş hayatında bulunan ya da aşırı uyku problemleri olan kişilerde ortaya çıkan gözaltı morlukları eğer bir madde kullanımı ile oluşmuyorsa alternatif yöntemlerle azaltılabilir ve ortadan kaldırabilir. Morluklar kişilerde fiziksel sorunlar dışında ruhsal problemlerde ortaya çıkarabildiğinden dolayı uygulamalı bazı yöntemler kullanılabilir.

Morlukların ortadan kaldırılabilmesi için ilk adım gün içerisinde bol su tüketimi olmalıdır. Gözaltı ve göz çevresine zarar veren her türlü etken uzaklaştırılmalı ve düzenli uyku ile birlikte günde doktor tavsiyesine uygun şekilde en az sekiz saat uyku alınmalıdır. Göz çevresinde kullanılan katkılı kremler uzun süreli gözaltı ve çevresinde tutulmamalı ve kısa sürede temizlenmelidir.

Bazı doğal kürlerde bu morlukların giderilmesinde yardımcı roller almaktadır. Limon suyu gibi yardımcı tedaviler gözaltına uygulanarak morlukların giderilmesini sağlayabilmektedir.

Bir diğer yöntem ise nanedir. Nane ezilerek gözaltı ve çevresine uygulanabilir ve ufak masajlarla desteklenebilir.

Morlukların giderilmesinde unutulmaması gereken madde bağımlıları dışında oluşan morluklarda, morluğu oluşturan etkenlerin ortadan kaldırılmasıdır. Stres ve sıkıntı altındaki kişilerin, yoğun uykusuzluğa maruz kalan bireylerin bu etkenleri ortadan kaldırması morlukların oluşumunu engelleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.