Gözenekleri Sıkılaştırmanın 5 Yolu

1
334

Gözeneklerinizin büyük görünmesinden şikayetçiyseniz bu önerileri mutlaka not edin;

Makyaj Bazı Kullanın

Söz konusu sıkı gözenekler olduğunda makyaj bazı kullanmanın önemi ortaya çıkıyor. Fondötenden önce makyaj bazı kullanmanız, makyaj malzemelerinin büyük bir kısmının gözeneklere dolup tıkanmasını önler. Böylece gözenekleriniz genişlemez, daha sıkı görünür.

Makyajınızı Hafifletin

Eğer gözeneklerinizle ilgili problemler yaşıyorsanız, makyajınızı hafifletmeyi deneyin. Yoğun fondötenler, fazla yapılan makyaj gözeneklerinizi tıkar ve genişlemesine neden olur. Makyajınızı mümkün olduğunca hafifletin, şeffaf ve hafif ürünlere yönelin.

Peeling Yapın

Tıkanan gözenekleri haftada bir kere peeling uygulayarak temizleyebilirsiniz. Kirden ve ölü derilerden arınan gözenekler daha sıkı görünür. Aynı şekilde arındırıcı maskeler de uygulayabilirsiniz.

Gözenek Bantları

Gözenekleri sıkılaştırmanın bir diğer yolu da gözenek bantlarından geçiyor. Gözenek bantlarını eczane, kozmetik dükkanları yada süpermarketlerde kolayca bulabilirsiniz. Uygulaması basittir.

Tonik

Tonik sıkı gözeneklere kavuşmanızı sağlayacak bir diğer yardımcı. İçeriğinde bulunanlar sayesinde hem yağ üretimini kontrol eder, hem de gözeneklerin daha küçük görünmesini sağlar.

Sizin bildiğiniz bir taktik var mı? Yazın :)

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.