Gözleriniz Daha Genç Baksın

0
254

Yaşınızın ilerlemesiyle göz ve göz çevrenizde meydana gelen değişimler yaşınızı ele vermeye başlar. İşte gözlerinize daha genç bir görünüm verebilmek için uygulayabileceğiniz birkaç öneri :

Koyu Halkaları Kapatın

40 yaşından sonra cildiniz elastikiyetini kaybetmeye ve incelmeye başlar. Bu da kan damarlarının görünmesine ve renk değişimine neden olur. Kapatıcı, göz altındaki koyu halkaları aydınlatabilir. 

Kirpik Kıvırma

Maskara uygulamadan önce, kirpikleriniz kuruyken kirpik kıvırma aleti ile kirpiklerinizi kıvırın. Daha iyi bir sonuç almak için kıvırıcıyı fön makinesi ile 15 saniye ısıtın.

Dolgun Kaşlar

Kaşlarınız ince ve seyrek görünmeye başladıysa kaşlarınızı dolgun göstermek için onları boyayabilirsiniz. Anastasia Brow Powder Duo kullanabilirsiniz.

Kaz Ayağı Görünümünü Kamufle Edin

Ağır göz makyajı çizgileri daha belirgin hale getirir. Bunun yerine kaz ayağı görünümünü kapatıcı ve Benefit Ooh La Lift (krem aydınlatıcı) kullanarak kamufle edebilirsiniz.

Göz Şişkinliklerinden Kurtulun

Çay poşetleri yorgun görünen gözler için evde bulabileceğiniz harika bir çözümdür. Kafein göz altındaki şişkinlikleri hafifletir. Çay poşetlerini bir dakika sıcak suda demledikten sonra bir kaç saniye buzlu suya batırın. Daha sonra uzanın ve çay poşetlerini gözlerinizde 15 dakika bekletin.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here