Gözlük Kullananlar İçin Makyaj İpuçları

0
326

Gözlük kullanmayı seviyorsanız ya da kullanmak zorundaysanız bu makyaj önerilerine bir göz atın :)

Sade Olun

Gözlük takmak zaten gözlerinize yeterince dikkat çekmenizi sağlar. Bu yüzden makyajınızı abartmayın, sade tutun.

Bakımlı Kaşlar 

Gözlük çerçeveleri  kaşlarınızı ön plana çıkarır. Kaşlarınızın bakımlı olduğundan emin olun. Kaşlarınıza doğal ve güzel bir görünüm vermek için kaşlarınızın doğal renginde bir kaş kalemi ya da kaş pudrası kullanabilirsiniz. 

Gözlük Camlarınız Gözlerinizi Büyütüyorsa

Eğer gözlüğünüzün camları gözlerinizi büyük gösteriyorsa gözlerinize uyguladığınız maskara ve kalemi hafif tutmalısınız. Kalem çizgisi ince olmalı ve sadece tek kat maskara uygulamalısınız. Unutmayın ki yapacağınız bir yanlış gözlük camından dolayı kolayca fark edilebilir.

Gözlük Çerçeveleri de Önemli

Gözlüklerin çerçeveleri gözlerinizi olduğundan daha büyük ya da daha küçük gösterebilir. Bu noktada göz kalemi yardımınıza yetişir. Eğer gözleriniz küçük görünüyorsa göz kalemini üst ve alt kirpikler boyunca uygulayın. Üst kirpiklere uygularken gözlerinizin iç köşesinden ince bir çizgi ile başlayıp dış köşesine doğru kalınlaştırın.

Kalın Çerçeveli Gözlük Kullananlar

Eğer kalın çerçeveli gözlük kullanıyorsanız gözlerinize dikkat çekmek için üst kirpiklerinize kalın bir çizgi uygulayın.

İnce Çerçeveli Gözlük Kullananlar

Eğer gözlük çerçeveleri inceyse daha yumuşak, ince bir çizgi tercih etmelisiniz.

Çerçeveler Koyu Renkliyse 

Eğer gözlüğünüzün çerçeveleri koyu renkse göz farınız hafif tonlarda olmalı. Kahverengi tonları iyi bir tercihtir. Dudaklarınızda daha cesur tonlar tercih edebilirsiniz.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here