Greyfurt ve Kekikli Doğal Peeling Tarifi

0
253

dogal-peeling-tarifi

Yazın cildiniz daha fazla göz önünde olur. Kendinizi yaza yumuşacık bir ciltle hazırlamaya, elbiselerinizi, bikinilerinizi rahatça giymeye ne dersiniz? O zaman vücudunuza düzenli olarak peeling yapmalısınız. Sizinle evde hazırlayabileceğiniz doğal bir peeling tarifi paylaşmak isterim. İçeriğinde bulunan şeker, cildinizi ölü derilerden arındırırken, zeytin yağı cildinizi nemlendirir. Kekik ise hem hoş bir kokuya sahip, hem de antiseptik özellikleri mevcut.

Not: Sadece vücut için uygundur, yüzünüze sürmeyin. Karışımı tamamen uygulamadan önce vücudunuzun her hangi bir malzemeye hassaslık gösterip göstermediğini görmek için sadece kolun iç kısmına uygulayabilirsiniz (ıslak olarak). Eğer hamileyseniz esans kullanmanız sakıncalı olabilir, bu tarifi denemeyin.

Malzemeler:

  • 1 su bardağı beyaz şeker,
  • 1/8 su bardağı zeytin yağı (tatlı badem yağı da kullanabilirsiniz),
  • 10-15 damla greyfurt esansı,
  • 2 tatlı kaşığı kıyılmış taze kekik,
  • Saklamak için kapaklı bir kavanoz.

Malzemeleri bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra kapaklı bir kabın yada kavanozun içerisine alın. Bu peeling karışımını banyoda vücudunuz ıslakken, masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Daha sonra iyice durulanın. Yaptığınız bu doğal karışımı serin bir ortamda saklamanız ve 5 gün içerisinde kullanmanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here