Gülüş Tasarımı Nedir?

0
542

gulus-tasarimi

Estetik diş hekim Arzu Zogun gülüş tasarımı hakkında bilgi verdi.

Günümüzde dış görünüşe verilen önem kadar gülümsemenin ne kadar güzel olduğu da çok önemlidir. Herkes doğuştan güzel bir gülümsemeye sahip değildir. Bazı insanlar sağlık problemleri nedeniyle gülümsemede sıkıntı yaşarken, bazıları da dişlerindeki sorunlar nedeniyle sıkıntı yaşamaktadır. Gülüş tasarımı da tam bu sırada devreye giren ve insanların gülümsemelerinin yeniden tasarlanmasını ön plana alan tedavi yöntemidir. Ortaya çıkış olarak daha yeni sayılabilecek bu yöntem günümüzde oldukça popüler hale gelmiştir. Bunun nedeni günlük hayatta gülümseme problemi yaşayan çok sayıda insan olmasından gelmektedir. Güzel bir gülüşe sahip olmak hem iş hayatında hem de etkileyici görünüm için çok önemlidir.  Gülüş Tasarımı ve Tedavi Süreci başlıklı yazımda detaylı bilgi vermeye çalıştım.

Güzel ve şık bir gülümsemenin karşıdaki kişiyi ne derece etkileyeceği düşünüldüğünde gülüş tasarımının önemi de gözler önüne serilmektedir. Gülüş tasarımı sadece bu açıdan değil, kişinin kendi kendine oluşturduğu psikolojik bunalımlardan kurtulması için de çok önemlidir. Gülümsemeyi unutan, gülümseyemeyen bir insanın psikolojik olarak kendini kötü hissetmesi çok normaldir. Fakat günümüzdeki gelişmeler sayesinde yepyeni bir gülümsemeye sahip olmak o kadar da zor değil. Diş etlerinin uzunluğu, dişlerin aralarının oldukça açık olması, çarpıklık problemleri, kahverengi bir görünüme sahip dişer nedeniyle kişiler fotoğraflarda gülümsemekten çekinir, gülümserken ağızlarını elleriyle kapatır hale gelmiştir. Diş hekimleri tarafından yapılan fakat testlere ve altın oranlara göre estetik operasyonların da devreye girdiği gülüş tasarımı ise bu sorunları tamamen ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.

Öncelikle gülüş tasarımı yapacak hekimin estetik algısı geniş olmalı ve tedavi öncesinde yapılacak olan bilgisayar destekli gülüş tasarımlarının iyi bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Bilgisayarlı ortamda gördüğünüz gülümsemelerin herhangi birini istiyorum demek ise biraz hayalcilik olacaktır. Çünkü tıp yüzdeki oranları hesaplayarak size en doğru, en güzel gülümsemeyi sağlamayı amaçlamaktadır. Bu şekilde doktorunuz sizin için en doğru tedaviyi organize edecek ve gerekli bütün işlemleri yaptıktan sonra harika bir gülümsemeye sahip olma imkanı elde edeceksiniz. Hayatınızdaki sorunlarınızdan biri olan gülümse sorunundan kurtulmak için en doğru ve en kesin yol olan gülüş tasarımını yaptırmak tedavi sonrasındaki hayatınız için en doğru kararlarınızdan bir tanesi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.